ساعت ۰۸:۴۴شهریور ۳۰, ۱۳۹۹

پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

علیپور در نطق میان دستور خطاب به رئیس جمهور: تحقق عدالت درآمدی و زدودن چهره فقر از کشور به کجا رسید؟

به گزارش خبرماکو، نماینده مردم ماکو و چالدران خطاب به رئیس جمهور، گفت: شما نه تنها قدمی برای رفع فقر و محرومیت مردم برنداشتید بلکه با تورم بالای ۴۰ درصدی و افزایش روز به روز قیمت‌ها آنها را محروم تر کردید.
محمد علیپور در نطق میان دستور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ محمد علیپور در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۳ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، با عرض تبریک به مناسبت ولادت حضرت معصومه ( س )، گفت: من از دیار آذربایجان، مرزداران غیور و دیار ۱۲ هزار شهید هستم؛ هنوز هم باب شهادت در آذربایجان غربی هنوز باز است.

نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی افزود: آذربایجان سنگر انقلاب، اسلام و دژ مستحکم و تسخیرناپذیر ائمه اطهار بوده و خواهد بود؛ به استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار اعلام می‌کنم ملت عزتمند ایران اسلامی همچنان با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و با استقامت و پایداری خود در مقابل زیاده خواهی و خوی استکباری و ظالمانه آنان خواهد ایستاد و از دولت می خواهم توجه جدی به معیشت مردم داشته باشد.

وی خطاب به رئیس جمهور ادامه داد: شما که حداقل سطح رفاه را وعده دادید چه شد؟ تحقق عدالت درآمدی و زدودن چهره فقر از کشور به کجا رسید؟ شما نه تنها قدمی برای رفع فقر و محرومیت مردم برنداشتید بلکه با تورم بالای ۴۰ درصدی و افزایش روز به روز قیمت‌ها آنها را محروم تر کردید؛ فقر مطلق نه تنها از بین نرفت در سال پایانی دولت چندین برابر بر آن اضافه شد. ایجاد اشتغال برای جوانان بیکار نخواستیم حداقل به فکر معیشت آنان باشید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکری به وزرای امور خارجه، راه و شهرسازی و امور اقتصادی و رئیس گمرک، گفت: رقبای منطقه و فرامنطقه‌ای با دور زدن کریدور ترانزیتی شرق و غرب یعنی بازرگان بزرگترین مرز زمینی کشور ظرفیت استراتژیکی آن را کم اثر یا بی اثر می‌کنند و غفلت از این موضوع به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

علیپور در تذکری به وزیر نیرو، افزود: در این شرایط اقتصادی ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای سدکریم آباد و تاسیسات پایاب آن هزینه شده و پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی دارد در این رابطه به خاطر ۳۰۰ میلیارد تومان که برای تکمیل و بهره برداری آن لازم است ۱۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال از بین رفتن است؛ اقدام عاجل برای اتمام پروژه ضروری است زیرا نقش عمده‌ای در صادرات محصولات کشاورزی دارد.

نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه بر ضرورت اجرای قانون افزایش حقوق بازنشستگان و همسان‌سازی و توجه جدی به نهضتی‌ها تاکید کرد./