پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

تخصیص ۸ هکتار زمین برای طرح اقدام ملی مسکن در ماکو

به گزارش خبرماکو- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: هشت هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان‌های سه گانه این منطقه در نظر گرفته شده است.

محمدرضا عبدالرحیمی روز چهارشنبه در گفت و گو باتخصیص ۸ هکتار زمین برای طرح اقدام ملی مسکن در ماکو خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: شهرستان‌های منطقه آزاد ماکو شامل ماکو، شوط و پلدشت است که برای اجرای طرح اقدام ملی و ساخت مسکن برای اقشار مختلف در این سه شهرستان، برنامه ریزی ویژه ای صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: این اراضی به ارزش تقریبی یک‌هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال طی تفاهم نامه بین سازمان منطقه آزاد ماکو و اداره کل راه و شهرسازی به منظور اجرای طرح اقدام ملی مسکن در منطقه آزاد ماکو واگذار می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به صدور مجوز کارگزاری توسط سازمان منطقه آزاد ماکو به اداره کل راه و شهرسازی استان برای پروژه های طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای منطقه اضافه کرد: طبق با این تفاهم نامه اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به عقد قرارداد با مهندسان مشاور و سازندگان دارای صلاحیت جهت تهیه طرح آماده سازی این اراضی و اجرای آن اقدام خواهد کرد.

با پیگیری جدی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، این منطقه تنها منطقه آزاد کشور است که در طرح اقدام ملی مسکن حضور دارد.

منطقه آزاد ماکو با سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده که در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.