ساعت ۰۸:۲۶شهریور ۳۰, ۱۳۹۹

پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۲ طرح عمرانی در ماکو افتتاح شد

به گزارش خبرماکو- ۲ طرح عمرانی همزمان با سومین روز از هفته دولت در شهرستان ماکو با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان این شهرستان به بهره‌برد۲ طرح عمرانی در ماکو افتتاح شداری رسید و سه طرح توسعه شهری ماکو نیز کلنگ زنی شد.

فرماندار ماکو روز سه‌شنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولین طرح افتتاحی بهسازی و آسفالت راه روستایی ” آدغان” به “شبکه” بود که در راستای محرومیت‌زدایی و تفاهم فی مابین ادارات کل راه وشهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان منطقه آزاد ماکو به طول ۷.۵ کیلومتر با ۳۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: دومین طرح‌ افتتاحی طرح‌های عمران و توسعه روستایی بخش مرکزی و بازرگان بود که شامل احداث کانال، دیوار ساحلی، جدول‌کشی معابر و زیرسازی و آسفالت بود که برای اجرای آنها حدود پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: به همین مناسبت عملیات زیرسازی و روسازی مسیر خیابان امام (ره) تا میدان امام حسین (ع)، زیرسازی و آماده سازی جاده ساحلی و آماده‌سازی و جدول‌گذاری شهرک شمس در مجموع با حدود ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

همزمان با گرامیداشت هفته دولت، ۲۴ طرح عمرانی با  هزار و ۸۹۳ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال هزینه در این شهرستان افتتاح و هفت پروژه نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رییس جمهوری) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر)، ۲ دولت‌مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجانغربی واقع شده است.