ساعت ۰۹:۰۲شهریور ۳۰, ۱۳۹۹

پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

افتتاح ۲ طرح خدماتی و کشاورزی در شوط

به گزارش خبرماکو- ۲ طرح خدماتی و کشاورزی با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان شوط همزمان با چهارمین روز از هفته دولت در این شهرستان به بهره برداری رسید و کلنگ ۶ پروژه افتتاح ۲ طرح خدماتی و کشاورزی در شوطآبخیزداری نیز به زمین زده شد.

فرماندار شوط روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: در این روز، ۵۰ واحد روستایی بهسازی و مقاوم سازی شده، اولین طرح افتتاحی بود که برای احداث آنها ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تسهیلات بانکی و آورده شخصی هزینه شده است.

حسن عبداللهی افزود: افتتاح پروژه گازرسانی به روستای” قیاس” نیز دومین طرح افتتاحی بود که در چهارمین روز هفته دولت به بهره برداری رسید؛ برای عملیات گازرسانی آن اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال هزینه شده و  هفت هزار و  ۸۰۰ متر لوله گذاری انجام گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین کلنگ ۶ پروژه آبخیزداری در حوزه “مرگنلر” این شهرستان به زمین زده شد که برای احداث این ۶ سد ملاتی با حجم عملیات سه هزار متر مربع، اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه خواهد شد.

همزمان با گرامیداشت هفته دولت، ۴۰ طرح عمرانی، خدماتی، رفاهی و کشاورزی در شهرستان شوط افتتاح و پنج پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رییس جمهوری) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر) ۲ دولت مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.

شهرستان شوط با بیش از ۶۰هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.