ساعت ۰۷:۰۴شهریور ۳۰, ۱۳۹۹

پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۷طرح آبرسانی و کشاورزی در ماکو افتتاح شد

به گزارش خبرماکو- هفت طرح آبرسانی و کشاورزی همزمان با چهارمین روز از هفته دولت در شهرستان ماکو با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

فرماندار ماکو روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: اولین طرح افتتاحی طرح آبرسانی به روستای جان‌عزیز ماکو با صرف اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بود.۷طرح آبرسانی و کشاورزی در ماکو افتتاح شد

حسین عباسی با اشاره به  کمبود اعتبارات و محدودیت های اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاهای زیر ۲۰ خانوار اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه به این مناطق، اعتبارات مجزایی تحت عنوان روستاهای فاقد دهیاری در اختیار فرمانداری‌ها قرار داده است که با همکاری ادارات خدمات رسان و در راستای محرومیت زدایی در مناطق روستایی و عشایری هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: به منظور بهره‌ مندی اهالی روستای جان‌عزیز از آب شرب سالم و بهداشتی، یک میلیارد و ۸۰۰ میلبون ریال از طرف فرمانداری و حدود ۵۰۰ میلیون ریال نیز توسط شرکت آب و فاضلاب برای اجرای این طرح هزینه شده است.

وی اضافه کرد: بهره برداری از ۶ طرح  آبیاری تحت فشار و قطره ای در ۱۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ماکو دیگر طرح‌های افتتاحی امروز در این شهرستان است.

وی اظهار داشت: دولت برای اجرای این طرح‌ها که در روستاهای کهریز، پره خودیک، کوسج، حصار و قره خاچ اجرایی شده است، حدود ۲۳ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت کرده و حدود ۹ میلیارد ریال نیز آورده اشخاص بوده است.

وی افزود:  با بهره برداری از ۶ طرح آبیاری  تحت فشار و قطره‌ای برای ۲۷ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

همزمان با گرامیداشت هفته دولت، ۲۴ طرح عمرانی با  هزار و ۸۹۳ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال هزینه در این شهرستان افتتاح و هفت پروژه نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رییس جمهوری) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر)، ۲ دولت‌مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجانغربی واقع شده است.