ساعت ۰۸:۰۲شهریور ۳۰, ۱۳۹۹

پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

افتتاح ۲ طرح گازرسانی روستایی در ماکو

به گزارش خبرماکو- ۲ طرح گازرسانی روستایی همزمان با پنجمین روز از هفته دولت در شهرستان ماکو با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندار، نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی  و جمعی از مسوولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید و ۲طرح نیز در شهر و گمرک بازرگان کلنگ زنی شد.افتتاح ۲ طرح گازرسانی روستایی در ماکو

فرماندار ماکو روز پنج‌شنبه در آیین افتتاح و کلنگ زنی این طرح‌ها اظهار داشت: اولین طرح کلنگ زنی، طرح سرمایه گذاری مجتمع تجاری و پارکینگ طبقاتی شهرداری بازرگان در ورودی گمرک بود که با سرمایه گذاری اولیه بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال شامل محوطه سازی، ابنیه، مشاور و طراحی است.

حسین عباسی افزود: این پروژه در مساحت چهار هزار و ۸۴۰ مترمربع با زیربنایی ۱۴ هزار و ۱۷۰ مترمربع در سه طبقه به صورت زیرزمینی احداث و در پارکینگ آن ظرفیت پذیرش ۳۰۰ خودرو فراهم می شود.

وی ادامه داد: دومین طرح کلنگ زنی، ایکس ری سواری در گمرک بازرگان است که با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در مدت ۲ماه احداث می شود.

وی اضافه کرد: همچنین طرح گاز رسانی روستایی ” حسو شیری” و ” تخته دوزی”  نیز در این روز افتتاح شد که برای این طرح ۱۳ کیلومتر لوله گذاری و اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار ماکو گفت: با بهره برداری ازاین طرح ۳۱۵ خانوار این روستاها از مزایای آن بهره مند شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در بدو ورود به شهرستان ماکو با حضور در گلزار شهدای گمنام با اهدای گل و نثار فاتحه  به مقام شامخ شهدای شهرستان ادای احترام کردند.

همزمان با گرامیداشت هفته دولت، ۲۴ طرح عمرانی با  هزار و ۸۹۳ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال هزینه در این شهرستان افتتاح و هفت پروژه نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رییس جمهوری) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر)، ۲ دولت‌مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجانغربی واقع شده است.