پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۲۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان در ماکو پرداخت شد

به گزارش خبر ماکو – مدیر کمیته امداد امام‌ خمینی (ره) ماکو گفت: از ابتدای سال‌جاری، ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال مددجویان این نهاد پرداخت شده که رشد ۵۶ درصدی نسبت به سال پیش از آن داشته‌است.۲۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان در ماکو پرداخت شد

محمد محمدنژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبر ماکو اظهار داشت: این میزان تسهیلات برای اجرای ۴۰ طرح اشتغال پرداخت شده‌است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای  ۲۵  طرح اشتغال مددجویی پرداخت شده ‌بود.

مدیر کمیته امداد ماکو بیان کرد: دامپروری، پرورش طیور، مشاغل صنفی و خدماتی از جمله طرح های اشتغال‌زا در سال جاری است.

وی اظهار داشت: امسال ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۰۰ طرح اشتغال زایی در این شهرستان به مددجویان تحت پوشش خود پرداخت خواهد کرد.

تعداد مددجویان این نهاد در ماکو یک‌هزار و ۶۱۹ خانوار است، اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۹۵۱ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات ۲ برابری یارانه، وام‌های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.

کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۵۷۰ خانوار با پنج هزار و ۶۸۶ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۸.۵ و جمعیتی ۵.۱ درصد را تشکیل می‌دهند.

این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.