پیش‌بینی کشت بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار غلات در پلدشت

مدیر جهاد کشاورزی پلدشت از پیش‌بینی کشت بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار غلات در این شهرستان خبر داد.

خبر ماکو: “قاسم تاروردیزاده” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزازی دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، اظهار کرد: با توجه به برنامه ابلاغی این سازمان کشت پاییزه شش هزار و ششصد هکتار بوده، که پیش‌بینی می‌شود بیش از هشت هزار و ۵۰۰ هکتار غلات در شهرستان پلدشت کشت شود.01

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین شرکت سهامی زراعی شمال غرب کشور از فصل زراعی جاری آغاز به کار کرده است، افزود: بیش از یک هزار هکتار غلات کشت خواهند کرد که این شرکت کشت خود را با مدرن‌ترین ادوات روز صددرصد مکانیزه کرده‌است.

مدیر جهاد کشاورزی پلدشت خاطر نشان کرد: در سال جاری تمام مزارع غلات به خصوص مزارع گندم بلوک‌بندی شده و تمام مزارع زیر نظر کارشناسان کشت می‌شوند که این امر در تولید مزارع موثر بوده و تاثیر به‌سزایی در افزایش عملکرد خواهند گذاشت.

“تاروردیزاده ” به توزیع بذرهای موجود در این شهرستان اشاره کردو گفت: این بذرها شامل گندم و جو است که براساس برنامه ابلاغی شهرستان ۷۳۵ تن سهمیه بذر گندم بوده که تمام آن را توزیع شده و این ارقام عبارت از زرین، پیشگام، آذر ۲ و سرداری است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این مدیریت قبل از شروع کشت، کلاس‌های ترویجی و آموزشی برای بهره‌برداران گذاشته و به هنگام توزیع بذر و نهاده‌ها آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.
خبر تولیدی
خبرنگار: ۴۵
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هشت =