بیش از ۲۲ هزار بروشور بهداشتی در مرز بازرگان توزیع شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: طی تعطیلات نوروزی امسال در پایگاه بهداشتی مرزی بازرگان ۱۱۶ هزار و ۶۵ مسافر ایرانی و خارجی جابه جا شدند و ۲۲ هزار و ۶۵۲ پوستر، بروشور و پمفلت بهداشتی بین مسافران توزیع شد.

رحیم صمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو با اشاره به اینکه بیماری های واگیر از تهدیدهای سلامت در جوامع بشری است، اظهار داشت: با افزایش مراودات بین المللی و موقعیت خاص جغرافیایی، قابلیت انتقال این بیماری ها از نقاط مختلف به کشورمان دور از انتظار نیست و این بروشورها با هدف کنترل این بیماری ها توزیع می شود.
وی اضافه کرد: برای ۷۰ هزار و ۵۹۰ نفر نیز آموزش های لازم توسط همکاران شاغل در این مرکز داده شد و ۵۱ هزار و ۳۳۴ نفر نیز از خدمات بهداشتی این مرکز در مرز بازرگان بهره مند شدند.
به گزارش خبرماکو، مرز بازرگان از جمله مرزهای مهم واردات و صادرات کشور به شمار می رود که در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.
شهر مرزی بازرگان به عنوان نقطه خروجی مرز ایران به ترکیه در دامنه کوه آرارات قرار گرفته و نقطه انتهایی مسیر جاده ابریشم در ایران که از پل خاتون در مرز ترکمنستان شروع شده و پس از عبور از استان های خراسان، سمنان، تهران، قزوین و زنجان از آذربایجان غربی عبور کرده است، محسوب می شود.
این شهر از طرف شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار دارد و دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 7 =