تردد بیش از ۱۷ هزار دستگاه کامیون از مرز پلدشت

منطقه آزاد ماکو – خبر ماکو – مدیر پایانه مرزی پلدشت با بیان اینکه این پایانه در میان پایانه های مرزی استان پس از بازرگان یکی از پایانه‌های مهم زمینی کشور است، گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۷ هزار و ۴۰۴ دستگاه کامیون از این مرز عبور کرده است.

محمدرضا دربندی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز را ۹۴ دستگاه عنوان کرد و افزود: در این مدت ۱۶ هزار و ۹۳۲ دستگاه کامیون از کشور خارج شده است که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۱۰۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: تعداد کامیون ورودی از طریق این مرز نیز ۴۷۲ دستگاه بوده که نسبت به سال قبل ۵۰۵ درصد بیشتر است.

وی از تردد ۱۳۳ هزار و ۴۴۸ مسافر طی ۶ ماه نخست سال جاری از طریق این پایانه نیز خبر داد و بیان کرد: میانگین تردد روزانه مسافر نیز از این مرز ۷۱۸ نفر بوده که از رشد هفت درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته برخوردار است.

آذربایجان‌غربی علاوه بر مرز مشترک با نخجوان در پلدشت و شمال عراق در تمرچین تنها استان کشورمان است که با ترکیه از طریق مرز بازرگان، رازی خوی و سرو ارومیه نیز مرز زمینی دارد.

پایانه مرزی پلدشت از شاهراه‌های کم‌نظیر جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به بازارهای آسیای میانه از طریق آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

این پایانه در ۴۷ کیلومتری غرب ماکو و در جوار رودخانه مرزی ارس قرار دارد و حدود ۴۰ سال از فعالیت رسمی آن می‌گذرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یک =