جهاد دانشگاهی آماده برگزاری “استارت‌آپ سنگ” در ماکو

منطقه آزاد ماکو- خبرماکو- رییس جهاددانشگاهی آذربایجان‌غربی گفت: این نهاد آماده برگزاری رویداد علمی استارت‌آپ سنگ در منطقه آزاد ماکو است که همکاری مدیران این منطقه می‌تواند در پربارکردن این رویداد علمی و دریافت پیشنهادهای قابل توجه بسیار موثر باشد.

امین رستم‌زاده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: جهاد دانشگاهی ماکو با حمایت ستاد استانی این نهاد آمادگی اجرای طرح‌های مهارت آفرینی مطالعاتی و آموزشی و برگزاری استارت آپ در حوزه‌های مختلف را با توجه به تجارب موفق استانی دارد.

وی افزود: با توجه به ظرفیت منطقه از جمله معادن غنی سنگ و منابع طبیعی و با هدف ایجاد کار آفرینی، این نهاد طبق رسالت علمی و اجتماعی و جهادی آماده طراحی، تدوین و همکاری در برگزاری” استارت آپ سنگ” است.

وی وجود معادن غنی نظیر معدن منیزیت با عیار ۷۸ درصد و ذخیره سه میلیون تنی را یادآوری کرد و ادامه داد: باید استارت‌آپ‌های تخصصی متعدد در این حوزه طراحی، تعریف و اجرا شود.

رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی به آغاز فازهای اجرایی رویداد ملی و استارت‌آپ ملی “ایده شو کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب” در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در فازهای خلاقانه بدیع حمایتی و با هدف مدیریت مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه از سوی این نهاد با همکاری مرکز رشد، گروه پژوهشی متابولیت‌های ثانویه و گروه مدیریت کسب و کار معاونت پژوهشی و دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: پیش بینی می شود با یک مدل مدیریتی حمایتی جدید این استارت آپ نیز در پاییز امسال اجرایی شود و در عمل شاهد نتایج این پروژه طراحی شده از سوی جهاد دانشگاهی استان برای اهداف عملی و نه شعاری و تئوریک طرح برای کارفرمایان طرح از جمله دریاچه ارومیه و استانداری و ستاد احیا باشیم.

منطقه آزاد ماکو، بزرگترین منطقه آزاد کشور است که شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت را در بر می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 9 =