بهره‌برداری از ۴ طرح آموزشی، خدماتی و آبخیزداری در شوط

بهره‌برداری از ۴ طرح آموزشی، خدماتی و آبخیزداری در شوط

 به گزارش خبر ماکو-  همزمان با هشتمین روز از چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، چهار طرح آموزشی، خدماتی و آبخیزداری با ۳۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه در شوط به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌ها شامل مدرسه ۶کلاسه، افتتاح عملیات گازرسانی، سد آبخیزداری و آسفالت‌ریزی است که با حضور مسوولان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

اولین طرح افتتاحی مدرسه ۶ کلاسه شهر «مرگنلر» بود که با ۱۳میلیارد ریال هزینه و زیربنایی بالغ بر ۳۴۰مترمربع به بهره‌برداری رسید.

طرح گازرسانی به روستای «پیرشه» با چهار هزار و ۶۰۰ متر طول شبکه نیز با صرف هفت میلیارد ریال هزینه افتتاح شد و ۷۰ خانوار روستایی از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

پنج سد آبخیزداری در روستاهای «سلیمان کندی» و «مرگنلر» نیز با هزینه هشت میلیارد ریالی با حجم سه هزار مترمکعب آب افتتاح شد تا علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاک و افزایش سطح آب‌های زیرزمینی، برای ذخیره‌سازی آب جهت استفاده کشاورزان و باغداران مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

همچنین عملیات زیرسازی و بهسازی و آسفالت راه روستایی محور «سلیمان کندی» به «آرپالیق» نیز با سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه و ۶ کیلومتر طول افتتاح شد.

علاوه بر طرح‌های افتتاحی، عملیات زیرسازی، آسفالت‌ریزی و جدول‌گذاری محله اسماعیل‌آباد شهر شوط نیز از محل درآمدهای شهرداری آغاز شد.

شوط یکی از شهرستان‌های شمالی آذربایجان‌غربی است که در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو قرار دارد.

جشن‌های ویژه چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از روز ۱۲ بهمن همزمان با سراسر کشور در آذربایجان‌غربی نیز آغاز شد و تا روز ۲۲ همین ماه با افتتاح طرح های مختلف و برپایی جشن‌های انقلاب ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 2 =