بیش از ۵۰ درصد مدارس پلدشت نیاز به بازسازی دارد

به گزارش خبرماکو – مدیر آموزش و پرورش پلدشت گفت: بیشتر مدارس این شهرستان بیش از ۳۵ سال قدمت داشته و بیش از ۵۰ درصد آنها نیاز به مرمت و بازسازی دارد.

احمد قربانی روز چهارشنبه در گفتوگو با خبرنگار خبرماکو با اشاره به اینکه ۱۱۲ مدرسه در این شهرستان وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد مدارس موجود شهرستان تاکنون ۱۰ درصد آنها مرمت و بازسازی شده است.

وی ادامه داد: احداث ۶ مدرسه با ۱۸ کلاس درس در این شهرستان با هزینه بیش از ۲۰ میلیارد ریال با مشارکت خیّران، سازمان منطقه آزاد ماکو، بنیاد علوی و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان در سال های اخیر نقش مهمی در بهبود وضعیت آموزشی در این منطقه داشته است.

وی اضافه کرد: پیش بینی شده است در سال جاری نیز پنج مدرسه جدید با ۳۰ کلاس درس در این شهرستان احداث شود که نقش مهمی در بهبود سرانه فضاهای آموزشی این شهرستان خواهد داشت.

مدیر آموزش و پرورش پلدشت، از خیران مدرسه‌ساز و دیگر خیران این شهرستان خواست تا با کمک‌های خود در امر احداث واحدهای آموزشی جدید، مسوولان آموزش و پرورش را در تامین فضای آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان یاری رسانند.

قربانی، افزود: بیش از ۹ هزار دانش‌آموز دختر و پسر در مدارس این شهرستان مشغول کسب علم هستند و ۶۲۱ همکار فرهنگی امر تعلیم و تربیت این تعداد دانش‌آموز را در ۱۱۲ واحد آموزشی برعهده دارند.

پلدشت یک از شهرهای شمالی آذربایجان‌غربی است که در داخل منطقه آزاد ماکو واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =