امام جمعه: شب‌های قدر در مساجد ماکو برگزار می‌شود

به گزارش خبرماکو – امام جمعه ماکو گفت: مراسم شب‌های قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حداکثر به مدت ۲ ساعت در مساجد این شهرستان امسال برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدمحمد هاشمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: اولویت برگزاری این مراسم بنابه تدابیر اتخاذ شده در فضاهای باز و با رعایت فاصله حداقل ۱.۵ متر است که به مساجد شهرستان ابلاغ شده است که درصورت موافقت هیات امنا و رعایت آن از سوی نمازگزاران، برپا می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بازگشایی مساجد تنها محدود به شب‌های قدر است و در روزهای آتی برای بازگشایی کامل مساجد تدابیر جدید اتخاذ و به اطلاع مردم خواهد رسید، افزود: در صورت نبود فضای باز، برگزاری این مراسم در داخل مساجد با ۲۵ درصد ظرفیت آن امکان‌پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: مدت زمان برگزاری مراسم شب‌های قدر حداکثر ۲ ساعت تعیین شده است و ساعت شروع این مراسم توسط هیات امنای مساجد مشخص خواهد شد.

امام جمعه ماکو، رعایت تهویه مناسب در محل‌های بسته را الزامی دانست و افزود: قبل از حضور شب زنده‌داران، مساجد ضدعفونی و برای حضور نمازگزاران آماده خواهد شد و هیچگونه نذوراتی در این مراسم‌ها توزیع نخواهد شد.

حجت‌الاسلام هاشمی تاکید کرد: افراد شرکت‌کننده باید ماسک، دستکش، سجاده، قرآن، مفاتیح و چادر نماز شخصی (مخصوص بانوان) همراه خود داشته باشند.

وی افزود: افراد با بیماری خاص و بیماری‌های زمینه‌ای با ریسک بالا، کودکان و سالمندان باید از حضور در این مراسم به‌طور جد خودداری کنند.

به گزارش خبرماکو  از زمان شیوع بیماری کرونا، مساجد و نمازهای جمعه در سراسر کشور تعطیل اعلام شده است.

ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است که دارای بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 17 =