اخبار منطقه آزاد ماکوگردشگریورزشی

با تجلیل از نفرات برتر،
آئین اختتامیه نخستین جشنواره زمستانی منطقه آزاد ماکو برگزار شد

به گزارش خبر ماکو، طی مراسمی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و جمعی از شرکت کنندگان، جشنواره زمستانی منطقه آزاد ماکو با تجلیل و اهدای لوح به نفرات برتر به کار خود پایان داد.

حسین گروسی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این مراسم ضمن تقدیر از استقبال بی نظیر هم میهنان و ورزش دوستان از سراسر کشور و شهروندان مقیم منطقه آزاد ماکو، این رویداد را نقطه آغازین برگزاری دیگر جشنواره های فصلی به میزبانی منطقه آزاد ماکو عنوان کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون ۵ هزارو۴۰۰ منطقه آزاد در سرتاسر جهان در حال فعالیت هستند افزود: بررسی های انجام شده حکایت از آن دارد که ایجاد مناطق آزاد تجربه آزموده شده موفقی در نیل به اهداف مختلف توسعه ای در کشورهای مختلف جهان بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه ماکو به واسطه قرارگرفتن بزرگترین مرز زمینی کشور از دیرباز یک منطقه تجاری بوده است اضافه کرد: زیرساخت و شرایط برای پذیرش مسافر در این منطقه فراهم شده به نحوی که طبق برنامه ریزی انجام شده می توان مقصد گردشگری مسافران به خارج از کشور را به سوی منطقه آزاد ماکو تغییر داد.

گروسی از افزایش پروازهای فرودگاه بین المللی ماکو خبرداد و افزود: این فرودگاه تنها فرودگاه بخش خصوصی در شمالغرب کشور است و برای تردد مسافرین از این مسیر هوایی برنامه ریزی های ویژه ای انجام شده است.

وی برگزاری جشنواره و قستیوال های گردشگری،‌ ورزشی و فصلی را عاملی برای شناساندن ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه برای جذب توریست همچنین معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه ورزش و گردشگری عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از شرکت کنندگان در این جشنواره خواست با با پیشنهادات و نکته نظرات خود در راستای بهبود و ارتقای برگزاری چنین جشنواره هایی تقدیر کرد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا