اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

آغاز بکار نمایشگاه توانمندی های مشاغل خانگی در ماکو

مدیر نمایشگاه های منطقه آزاد ماکو با اشاره به آغاز بکار نخستین نمایشگاه توانمندی های مشاغل خانگی با حضور ۸۰ بانوی کارآفرین در این منطقه، گفت: اشتغالزایی و توسعه مشاغل خانگی در این نمایشگاه هدفگذاری شده است.

به گزارش خبر ماکو، حسن الهوردی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اولین بار و همزمان با برپایی این نمایشگاه، جشنواره دوره های آموزشی مشاغل خانگی نیز برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این جشنواره بیش از ۸۰ بانوی توانمند و کارآفرین ۳۱ رشته در زمینه های مختلف مشاغل خانگی از جمله آشپزی، خیاطی، گلدوزی، گل، نقاشی، عرقیات، صنایع دستی و … را به علاقه مندان عرضه می کنند.
وی با تاکید بر ظرفیت قابل توجه بانوان در تولید صنایع دستی صادراتی، افزود: صنایع دستی باید در بسته بندی های مناسب عرضه شود و بانوان در این مسیر نیاز به آموزش دارند.
وی اظهار کرد: برای شرکت کنندگان در این جشنواره و نمایشگاه گواهی صادر می شود تا بتوانند از طریق ادارات ذیربط برای دریافت تسهیلات بانکی و توسعه مشاغل خانگی اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید اعتباری به همین بخش اختصاص داده اشت، اظهار کرد: این جشنواره و نمایشگاه با همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو، میراث فرهنگی، آموزش فنی و حرفه ای، اتاق اصناف ماکو، کمیته امداد، مدیریت اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو و انجمن بانوان توانمند و کارآفرین منطقه آزاد ماکو برپا شده است.
به گزارش خبر ماکو به نقل از ایرنا این نمایشگاه به مدت چهار روز /از یکم تا چهارم آبان/ و از ساعت ۱۹ تا ۲۲ شب در محل دائمی نمایشگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو پذیرای بازدید کنندگان است.
طی سال جاری هشت نمایشگاه ملی و بین المللی در منطقه آزاد ماکو دایر شده است و طبق اعلام این سازمان تا پایان سال جاری ۱۰ نمایشگاه دیگر برپا می شود.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + نه =

دکمه بازگشت به بالا