اخبار منطقه آزاد ماکو

اجرای عملیات راهسازی در ۲۰روستای چالدران

عملیات راهسازی در ۴۰ کیلومتر از راههای ۲۰روستای شهرستان چالدران اجرا می شود.

خبر ماکو :به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایرلان(ایسنا) منطقه آذربایجان غربی”محمدامین شاطوئی” رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان چالدران در جریان بازدید از پروژه احداث و آسفالت راه روستای چخور کندی- بزقلعه گفت: امسال ۴۰ کیلومتر راه در روستاهای بخش مرکزی و دشتک این شهرستان احداث و آسفالت می شود.چالدران - راه

شاطوئی با اعلام اینکه منابع مالی این پروژه ها از محل اعتبارات ملی و استانی تامین خواهد شد، افزود: امسال برای تمامی پروژه های ساخت و توسعه راههای روستایی شهرستان چالدران ۶۵ میلیارد ریال هزینه می شود.

وی با تاکید بر اینکه این مقدار راه روستایی تا پایان امسال به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: عملیات راهسازی در ۱۳ کیلومتر و ۵۰۰ متر از راههای روستایی شروع شده و طرح آسفالت ۲۶ کیلومتر و ۵۰۰ متر در مرحله عقد قرارداد بوده که به محض معرفی پیمانکار عملیات اجرایی آغاز می شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان چالدران گفت: ۱۰ کیلومتر از این راههای روستایی در روستاهای پرجمعیت تخت روان، اروج کندی و ساری اجاق احداث و آسفالت می شود.

به گزارش ایسنا؛شهرستان چالدران دارای ۴۵۷ کیلومتر راه ارتباطی در ۱۸۲ روستا با جمعیت ۷ هزار و ۲۲۹ خانوار بوده که از این مقدار ۸۶ کیلومتر آسفالت شده است
دریافتی
خبرنگار: ۴۴
انتهای پیام

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − شش =

دکمه بازگشت به بالا