اخبار منطقه آزاد ماکوبین الملل

ادعای وزیر کشور ترکیه درباره حضور ۱۰۰ عنصر پ ک ک در ماکو

وزیر کشور ترکیه مدعی شد که حدود ۱۰۰ عنصر پ ک ک در ماکوی آذربایجان غربی هستند که دولت ایران باید با آنها مقابله کند.

به گزارش خبرماکو به نقل از آناتولی، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه که برای بازدید از روند احداث دیوار مرزی با ایران به شهر «دوغوبایزید» در استان آغری رفته بود ادعا کرد: هم اکنون حدود ۱۰۰ تروریست(پ.ک.ک) در منطقه دامبات ماکو در شمال غربی ایران حضور دارند. این مسئولیت ایران است که آن جا را پاکسازی کند.
سویلو با تشکر از کارکنان و نیروهای امنیتی دخیل در ساخت این دیوار اظهار داشت: ۷۵ درصد از این پروژه به اتمام رسیده و تا پایان امسال آن را به طور کامل تمام خواهیم کرد. ۳ کیلومتر راه نیز احداث خواهد شد.
وزیر کشور ترکیه تصریح کرد: از یک طرف سیم خاردار در مرز کشیده شده و از طرف دیگر دوربین دید در شب، دوربین های حرارتی و سنسورهای روشنایی نصب شده است. به ویژه در مرزهای آغری و ایغدیر از این تکنولوژی های نوین برای تامین امنیت مرزی استفاده می کنیم.
وی افزود: ما از مبارزه ایران با تروریسم حمایت می کنیم و از آنان می خواهیم تا طبق توافقات از مبارزه ما با تروریست ها نیز حمایت کنند. زیرا می خواهیم جهان هم بداند که اکنون در آن سوی مرز در منطقه دامبات ماکو حدود ۱۰۰ تروریست حضور دارند. این موضوع برای ما مهم است.
سویلو مدعی شد که اگر ترکیه وارد دامبات ماکو شود، یک تروریست در آنجا نخواهد گذاشت و افزود: این مسئولیت همسایه ما ایران است و آنها نیز نسبت به این مسئولیت آگاهند. امیدواریم این اتفاق به زودی بیفتد.
مقامات ترکیه هر از چندی ادعاهایی از این دست درباره حضور نیروهای تروریست پ ک ک در ایران مطرح می کنند. ایران همواره با شاخه ایرانی پ ک ک که تحت عنوان پژاک در کشورمان فعالیت تروریستی دارد مقابله کرده و در این راه شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − سه =

دکمه بازگشت به بالا