اخبار منطقه آزاد ماکو

از قاریان ، مداحان و پیر غلامان منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

امام جمعه ماکو گفت : از قرآن به عنوان کتاب فال ، استخاره و بدرقه مسافر استفاده نکنیم .

به گزارش خبرماکو : از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) منطقه آذربایجان غربی ، حجت الاسلام “ایوب رنجبری ” در مراسم تجلیل از قاریان ، مداحان و پیر غلامان منطقه آزاد ماکو گفت : متاسفانه امروزه به کتاب قرآن به عنوان کتاب فال ، استخاره و بدرقه مسافر نگاه می کنند .IMG_9873

وی بابیان اینکه کتاب قرآن در حاشیه زندگی انسانها قرارگرفته است ، گفت : می توان از ظرفیت سازمان منطقه آزاد ماکو برای تعلیم و تربیت قاریان قرآن استفاده کرد .

امام جمعه ماکو قرآن را کتاب هدایت ، شفاء و معنوی دانست و تصریح کرد: قرآن مخالف فضای مجازی ، وایبر و واتساپ نیست و نحوه استفاده از آن فضا را مهم دانست .

حجت الاسلام “رنجبری ” همچنین به نقش مداحان در جامعه اشاره کرد و افزود: وظیفه سنگینی بر دوش این قشر قرار دارد که می توانند با یک بیت مدح سرای به فضای مجلس تاثیر بگذارد.

“محمد علی پور ” نماینده مردم ماکو ، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس هم در این مراسم گفت : سازمان منطقه آزاد ماکو در کنار مسائل اقتصادی عنایت ویژه ای به مسائل فرهنگی دارند که امیدوارم در کنار عمران و آبادانی منطقه در عرصه فرهنگی نیز پیشتاز باشیم.

وی افزود: امروز با افتخار در مجلس تجلیل از قاریان ، مداحان و پیر غلامان هستیم که نشان از توجه مردم منطقه به قرآن و فضایل اهل بیت را دارد .

مهندس ” حسین فرزوان ” مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این مراسم ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه گفت : امروز خوشحالم در جمع قاریان و مداحان و پیرغلامان هستم و این افتخار بزرگی است که برای قدردانی از زحمات آنها تجلیل بعمل آوریم .

وی از آمادگی کامل سازمان برای حمایت از فعالیت های قرآنی در منطقه خبر داد و گفت : فراهم شدن هر چه بیشتر زمینه های گسترش فرهنگی اسلامی و قرآنی از خواسته های اصلی منطقه آزاد ماکو است

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو تصریح کرد : با حضور شما مداحان در ماه محرم الحرام می توان به مساجد رنگ و بوی دیگری داد

به گزارش ایسنا در مراسم تجلیل از قاریان و مداحان و پیرغلامان اهل بیت که توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو ترتیب یافته بود از ۹۰ نفر با اهدای لوح و هدایایی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

IMG_9859 IMG_9873 IMG_9877 IMG_9882 IMG_9896 IMG_9904 IMG_9909 IMG_9928 IMG_9930 IMG_9933

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا