اقتصادیچالدرانشهرستان ها

اعتبار بهسازی راه های روستایی چالدران ۵۳ درصد افزایش یافت

خبرماکو: رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان چالدران گفت: امسال اعتبارات بهسازی و آسفالت راه های روستایی این شهرستان نسبت به سال گذشته ۵۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مهدی معصومی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته ۴۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای بهسازی و آسفالت راه های چالدران هزینه شده بود که امسال این اعتبار به ۷۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۴ کیلومتر راه روستایی در چالدران آسفالت و بهسازی شد، اضافه کرد: امسال بهسازی و آسفالت ۷۸ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان در برنامه قرار دارد.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان چالدران بیان کرد: بهسازی و روکش آسفالت جاده کشمش تپه – چالدران، احداث پل مزرعه و احداث پل ۸ متری عیسی گولیک از شاخص ترین طرح های راهسازی این اداره در سال جاری است.
وی با بیان اینکه ۱۳ کیلومتر از محورهای روستایی مهم این شهرستان امسال آسفالت و بهسازی می شود، ادامه داد: راه روستاهای صوفعلی کندی، مخور، عرفات، پیراحمد کندی و محور روستای خان بغلچی از جمله طرح های مهمی است که امسال آسفالت و بهسازی می شوند.
معصومی گفت: شهرستان چالدران بیش از ۸۰ روستا با ۴۵۴ کیلومتر راه روستایی دارد که شاخص برخورداری جمعیت روستایی از راه آسفالته در این شهرستان نزدیک به ۵۱ درصد است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  شهرستان چالدران با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از شهرستان های محروم در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.
این شهرستان از جمله شهرستان های کمتر توسعه یافته آذربایجان غربی به شمار می رود که روند مهاجرت از این شهرستان در سال های گذشته به علت بیکاری بسیار زیاد، قابل توجه بود.

چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و از جمله شهرستان های محروم استان به شمار می رود.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا