اخبار منطقه آزاد ماکوفرهنگی و هنری

اعضای کتابخانه عمومی پلدشت ۲۲ درصد افزایش یافت

منطقه آزاد ماکو – پلدشت – مدیر کتابخانه عمومی پلدشت گفت: یکهزار و ۳۴۳ نفر عضو کتابخانه‌ عمومی این شهرستان هستند که طی نیمه نخست امسال ۴۰۰ نفر شامل حدود ۲۲ درصد به این تعداد اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، طاهر زینالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بیش از ۱۴ هزار جلد کتاب در کتابخانه عمومی پلدشت موجود است، افزود: در این مدت همچنین ۶۲۰ جلد کتاب توسط خیران و کتاب دوستان به کتابخانه عمومی این شهرستان اهدا شده است.
وی از ایجاد بخش مجزا برای کودکان کتاب دوست خبر داد و اضافه کرد: بیش از چهارهزار نسخه کتاب در این بخش در دسترس مشتاقان کتاب نونهال است.
وی بیان کرد: به تمامی اعضا، کارت عضویت یکساله صادر می شود که با استفاده از این کارت می توانند در هر جای کشورمان از امکانات کتابخانه‌ها برخوردار شوند.
مدیر کتابخانه عمومی پلدشت ادامه داد: سالن مطالعه، بخش اینترنت، بخش کتاب مرجع و کودکان از قسمت های مختلف این کتابخانه است.
وی افزود: فلسفه و روانشناسی، ادیان، علوم اجتماعی، زبان، علوم خاص، علوم محض، هنرو سرگرمی، ادبیات، تاریخ و جغرافیا از جمله عناوین و موضوعات کتاب های موجود در کتابخانه های پلدشت است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،۶۷ کتابخانه عمومی و ۴۰ کتابخانه مشارکتی در آذربایجان غربی وجود دارد و یک میلیون و ۵۳۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی نگهداری می شود.
نهاد کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی از طریق ارائه منابعی چون کتاب و نشریه، آموزش و نرم افزار از کتابخانه های مشارکتی حمایت می کنند.
شهرستان پلدشت با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا