اخبار منطقه آزاد ماکوورزشی

اعلام آمادگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی به تفویض اختیارات به منطقه آزاد ماکو

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان آماده اجرای تفویض اختیارات این اداره به سازمان منطقه آزاد ماکو است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، عبداله چمن گلی روز دوشنبه در دیدار با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو، با اشاره به ماده ۶۵ احکام دائمی مناطق آزادبیان کرد:  بر اساس قانون مدیران سازمانهای مناطق آزاد به نمایندگی از طرف دولت بالاترین مقام منطقه محسوب می شوند.

وی افزود: کاهش بروکراسی های اداری و تامین زیرساخت ها باعث توسعه ورزش منطقه می شود و ما با تمام ظرفیت در خصوص معرفی و برندیگ منطقه آزاد ماکو تلاش می کنیم.

چمن گلی منطقه آزاد ماکو را مستعد برای برگزاری و میزبانی مسابقات ملی و بین المللی دانست و خاطر نشان کرد: اگر زیرساخت های ورزشی در منطقه فراهم شود، جوان علاقه مند به ورزش دلگرم شده و حس شادی و چابکی  در جامعه نهادینه می شود.

وی به صندوق توسعه اشتغال و کارآفرینی جوانان آذربایجان غربی اشاره کردو گفت: بر اساس مصوبه کارگروه، حداکثر تسهیلات پرداختی یک میلیارد ریال با کارمزد چهار درصد است که به طرح های برتر و برگزیده پرداخت می شود.
وی ادامه داد: اولویت اخذ این تسهیلات با سازمان مردم نهاد تحت پوشش اداره کل ورزش و جوانان استان است که در حوزه جوانان فعالیت دارند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این دیدار با اشاره به سیاست های سازمان منطقه آزاد ماکو از سرمایه گذاری بر روی چند رشته ورزشی خاص که با توجه به شرایط اقلیمی و استعداد جوانان منطقه مزیت های بیشتری دارند خبر داد.

غلامرضا سلیمانی افزود: با شرایطی که سازمان مشکلات مالی دارد و همچنان پروژه های عمرانی در حوزه ورزش تعطیل نشده اند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

 

 

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا