اجتماعیچالدرانشهرستان ها

راه آسفالته ۷ روستا در چالدران افتتاح شد

به گزارش خبرماکو؛ فرماندار چالدران گفت: طرح بهسازی و آسفالت ریزی ۱۲ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان با ۲۰۰میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید.

محمدرضا عبدلله نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو بیان کرد: در اجرای مصوبات سفر استاندار آذربایجان غربی به چالدران عملیات بهسازی و آسفالت ریزی ۴۸ کیلومتر از راههای روستایی چالدران با اعتبار تخصیصی ۶۰۰میلیارد ریال آغاز شده است که با اتمام فصل کاری در منطقه تمامی این پروژه ها به اتمام خواهند رسید.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از راههای روستایی چالدران خاکی هستند که بالا بردن شاخص راه آسفالته روستایی یکی از مهمترین اهداف اجرای این طرحها است.

فرماندار چالدران ادامه داد: روستاهای چالدران در مقایسه با سایر شهرستان‌های کشور و استان متاسفانه تعداد قابل توجهی از روستاها هستند که با فاصله کم از جاده اصلی راه آنان خاکی است.

عبدالله نژاد گفت: برای سرعت بخشیدن به طرح بهسازی و آسفالت ریزی راههای روستایی بنیاد علوی نیز ۷۵۰ تن قیر به ارزش ۸۰ میلیارد ریال تحویل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چالدران کرده است.

وی اضافه کرد: از ۴۵۰ کیلومتر محور راه روستایی تاکنون ۱۱۰ کیلومتر آن آسفالته است که درصد برخورداری روستاییان بالای ۲۰ خانوار از مزایای راه آسفالته ۴۳ درصد است که با اتمام طرح های در دست اجرا این میزان بهره مندی به ۶۹ درصد خواهد رسید.

فرماندار چالدران اضافه کرد: با توجه به اینکه مراحل زیر سازی ۱۵ کیلومتر از راههای روستایی چالدران به اتمام رسیده و آماده آسفالت می باشد همزمان با عملیات آسفالت ریزی مابقی طرحها نیز زیر سازی انجام می شود.

به گزارش خبرماکو با اتمام طرح های در دست اجرا بیش از یک هزار خانوار روستایی از مزایای راه آسفالته بهره مند خواهند شد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا