اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

اقدامات قرارگاه خاتم الانبیا در قبال زلزله زده ها ستودنی است

امام جمعه موقت ماکو گفت: اقدامات قرارگاه خاتم الانبیا در باب خرید کانکس برای زلزله زده ها بسیار ستودنی است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حجت الاسلام قاسم اسماعیل زاده خطیب نماز جمعه موقت شهرستان ماکو در بخشی از سخنان خود در خطبه های  عبادی سیاسی این هفته ماکو با اشاره به فرموده پیامبر مبنی بر رعایت  تقوای الهی در قالب زندگی سیاسی واجتماعی،  با تاکید بر اینکه تنها نماز، روزه و غیره وصل کننده انسان به لقاءالله نیست افزود:حسن خلق یا محاسن اخلاقی مکمل تقوا است.
وی در ادامه گفت: خداوند پیامبر را خلق کرد تا جریان بعثت به راه بیافتد و در این راه کتاب مقدس و معجزات ای برای اثبات خاتم الانبیا بودن پیامبر نازل کرد.
امام جمعه موقت شهرستان ماکو بر معجزات پیامبر اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه نمی‌توان از جلوه های رفتاری پیامبر چشم پوشی کرد و فرامین اصیل ایشان را در زندگی به کار نبرد.
وی بر زلزله امروز کرمان تاکید کرد و افزود: مسئولین به خصوص اعضای شورای مدیریت بحران باید نسبت هرگونه رخدادی طبیعی آمادگی قبلی و کامل داشته باشند.
امام جمعه موقت شهرستان ماکو در خطاب به مردم نیز افزود: مردم نیز باید نسبت به محکم و مستحکم سازی منازل خود و مکان های اداری و مغازه های خود تلاش نمایند تا در صورت وقوع چنین حادثه هایی با کمترین خسارت رو به رو شوند.
وی با تاکید بر این که علاج واقعه را قبل از وقوع حادثه باید اندیشید بر اقدامات قرارگاه خاتم الانبیا در باب تهیه کانکس برای زلزله زده ها اشاره کرد و این حرکت را بسیار شایسته ابراز کرد.
خطیب نماز جمعه شهرستان ماکو ضمن تبریک روز نیروی دریایی دریانوردان و حافظان مرز دریایی تصریح نمود: امروزه در منطقه نیروی دریایی از قدرت بالقوه برخوردار می باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین اسمعیل زاده هفته وحدت را یادگار امام خمینی رحمت الله علیه ابراز کرد و پرتلاش محققین، مورخین و علما در راستای ترویج مذاهب اسلامی و رونق وحدت اسلامی بین مسلمانان تاکید کرد.
ایکنا

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا