آذربایجان غربیاجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکواستان هاپلدشتشهرستان ها

استاندار آذربایجان‌غربی: الحاق پسوند محرومیت، ظلم به  شهرستان پلدشت است

به گزارش خبرماکو – استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ظرفیت های بسیاری در پلدشت وجود دارد که باید بارور شود، گفت: الحاق پسوند محرومیت به این شهرستان، ظلم است.

محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در جمع اقشار مختلف مردم پلدشت افزود: این شهرستان، چهاردهمین منطقه ای است که در قالب سفرهای شهرستانی در آن حضور یافته ایم که امیدواریم خروجی این سفر باعث پیشرفت شود که البته این منطقه پارامترهای لازم برای پیشرفت را دارد.

وی بااشاره به اینکه امروز یکی از مهمترین چالش های جهانی، کمبود آب است، اضافه کرد: یکی از نعمت های الهی به این منطقه، ظرفیت آبی خوب است و باید توجه داشته باشیم که در این منطقه مشکل آب نیست.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه نگاه ما به پلدشت، نگاه بین المللی با توجه به وجود مرز است، اظهار کرد: امسال رشد قابل توجهی در ترانزیت مرزی در پلدشت داشتیم و بیش از ۲۱ هزار کامیون از این مرز عبور کرده اند که آماری قابل توجه است.

وی ادامه داد: ما تلاش می کنیم میزان تجارت در این مرز افزایش یابد که در این راستا با ۲۴ ساعته کردن این مرز، تلاش می کنیم خدمات به صورت شبانه روزی ارائه شود.

معتمدیان گفت: همچنین باید برنامه ریزی شود تا همه رویه های گمرکی در مرطوب پلدشت صورت‌گیرد.

وی همچنین یکی از ظرفیت های پلدشت را حوزه شیلات عنوان‌ کرد، افزود: این شهرستان از قطب های اصلی استان در این بخش است که باید در این زمینه سرمایه گذاری شود.

وی اضافه کرد: در حوزه شیلات باید شرکت تعاونی با عضویت شهروندان این منطقه ایجاد شود.

استاندار آذربایجان‌غربی یکی دیگر از مزیت های خوب پلدشت را قرارگرفتن در منطقه آزاد ماکو اعلام کرد و ادامه داد: باید با همکاری این منطقه، زمینه توسعه پلدشت با ظرفیت های بومی فراهم شود.
معتمدیان اضافه کرد: همچنین ما به دنبال این هستیم که توسعه کشت گلخانه ای را در این‌ منطقه داشته باشیم.

وی با اشاره به سفر قریب الوقوع به روسیه برای توسعه مراودات اظهار کرد: در راستای توسعه مراودات با این کشور، پلدشت از کریدورهای اصلی تجارت به شمار می رود.

وی گفت: معرفی کردن ظرفیت های گردشگری پلدشت به مردم استان و کشور، توجه به کشت های‌ جایگزین نظیر پسته در کنار تلاش برای افزایش درآمد مردم و رفع معضل کمبود آب شرب از دیگر برنامه های مدیریت ارشد استان برای این شهرستان است

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا