اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوسیاسی

امام جمعه موقت ماکو: سبک زندگی اسلامی در جامعه ترویج یابد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – امام جمعه موقت شهرستان ماکو گفت: بهره گیری از فناوری های نوین و وسایل ارتباطی جدید در زندگی اسلامی لازم است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حجت الاسلام رضا ابراهیمی در بخشی از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان ماکو بر بهره گیری از فناوری های نوین و وسایل ارتباطی جدید در زندگی اسلامی تاکید کرد و افزود: اگر آمادگی لازم برای استفاده از این لوازم و فرهنگ لازم را نداشته باشیم دچار انحراف خواهیم شد.

وی بر سبک زندگی اسلامی پیرامون آموزه های قرآنی اشاره کرد و گفت: اگر تفکر در مهندسی سبک زندگی اسلامی نشود جامعه به تناقض دچار خواهد شد.
وی در ادامه بر لزوم الگو قرار دادن سیره و روش زندگی علی علیه السلام و فاطمه سلام الله علیها تاکید و تصریح کرد: ایمان مهمترین معیار در انتخاب همسر در دیدگاه پیامبر است ،بخشندگی و مدارا با خانواده نیز از ملزومات در جهت پیمودن راه زندگی سالم بشمار می آید.

امام جمعه موقت ماکو خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم تلاش کرد تا زندگی اسلامی را رونق دهند و سبک زندگی اسلامی را سرمشق جوامع قرار دهند و باید امروزه این سبک زندگی در جامعه ترویج یابد.

حجت الاسلام ابراهیمی بر رشادتهای عزتمندانه آزادگان در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: آزادگان، ایثارگران و مخصوصا شهدا نقش کلیدی در حفظ اسلام در ایران دارند.
منبع : ایسنا

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

دکمه بازگشت به بالا