اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاشوط

امسال از خروج غیرقانونی ۴۷۳ نفر در مرز بازرگان جلوگیری شد

به گزارش خبرماکو – مدیرکل گمرک بازرگان گفت: امسال (فروردین)، ۴۷۳ نفر که قصد خروج غیرقانونی از کشور به سمت ترکیه را داشتند، توسط کارکنان گمرک این مرز شناسایی و ضمن جلوگیری از خروج آنها، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی نیز شدند.

مجتبی بازگیر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرماکو اظهار کرد : تعداد دستگیر شدگان بخاطر خروج غیر قانونی از مرز در یک ماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۴ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در این راستا ۴۷ مورد پرونده تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد، افزود: سال گذشته نیز سه هزار و ۴۰۷ نفر که از طریق این مرز قصد خروج غیرقانونی از کشور را داشتند دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده بودند.


بیشتر بخوانید: سال گذشته از خروج غیرقانونی بیش از ۳ هزار نفر در مرز بازرگان جلوگیری شد


به گزارش خبرماکو، گمرک بازرگان بزرگترین مرز زمینی کشور در دروازه اروپا و کشور قرار دارد و مقصد افرادی که خروج غیر مجاز به کشورهای اروپایی است، تبدیل شده است؛  دیوارکشی توسط ترکیه در مرزهای خود موجب شده که افراد بصورت غیرقانونی سوار کامیون‌های خروجی از کشور شده و مشکلاتی نیز برای رانندگان ایجاد کنند.

گمرک بازرگان یکی از مبادی سه‌گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می‌رود که به صورت شبانه‌روزی در شمال آذربایجان‌غربی فعال است؛ این مرز که دروازه ورود ایران به کشورهای اروپایی به شمار می‌رود، در فاصلهٔ یک کیلومتری شهر بازرگان از توابع شهرستان ماکو در آذربایجان‌غربی قرار دارد.

این گمرک در سال ۱۳۰۵ شمسی راه‌اندازی شد و تنها مرز ۲۴ ساعته و بین‌المللی مابین ایران و ترکیه است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 7 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا