اقتصادیچالدرانشهرستان ها

امسال بیش از ۷ هزار و ۶۰۰ تن گندم در چالدران برداشت خواهد شد

به گزارش خبرماکو ، فرماندار چالدران گفت:  امسال در سطح ۴ هزار ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی چالدران گندم آبی و دیم گشت شده بود که پیش بینی می شود ۷ هزار ۶۰۰ تن گندم برداشت شود.
محمدرضا عبدالله نژاد روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: در حال حاضر یکهزار و ۲۰۰ نفر بهره بردار در سطح شهرستان در کشت محصول گندم فعالیت دارند.

وی افزود: با توجه به بارندگی های خوب بهاری و حمایت و نظارت جهاد کشاورزی بر کشت این محصول باعث شده امسال میزان تولید این محصول باارزش افزایش پیدا کند.

فرماندار چالدارن ادامه داد:  همچنین امسال میزان ۴۵۰ تن بذر گواهی شده گندم آبی و دیم در اختیار کشاورزان قرار داده شده است، که این کار باعث شده  امسال میزان تولید گندم در شهرستان افزایش یافته است.

عبدالله نژاد یادآوری کرد: تمامی مراحل کشت گندم اعم از کاشت، داشت و برداشت به صورت مکانیزه انجام گرفته است و در حال حاضر ۱۵ دستگاه کمباین در برداشت محصول گندم مشغول فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان ۳ مرکز خرید گندم در سطح شهرستان راه اندازی شده است.

فرماندار گفت: مدت یک هفته است که خرید گندم کشاورزان منطقه شروع شده است، که تا کنون ۲۱۰ تن گندم از کشاورزان خریداری شده است و پیش بینی می شود تا پایان زمان خرید یک هزار تن گندم خریداری شود.

به گزارش خبرماکو ، کار برداشت گندم تا پایان مرداد ماه در سطح شهرستان چالدران ادامه خواهد داشت.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا