اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیپلدشتشهرستان هاشوطماکو

امسال ۱۶۸ پرواز از فرودگاه ماکو انجام شده است

به گزارش خبر ماکو –  مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۱۶۸ پرواز از تهران به ماکو و برعکس در این فرودگاه انجام شده است.

حسن قره داغی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبر ماکو با بیان اینکه تسهیل تردد گردشگران، فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران، متخصصان و شهروندان این منطقه از طریق حمل و نقل هوایی، علاوه بر آثار مستقیم حمل و نقل سریع و ایمن، آثار قابل توجه دیگری نیز دارد، اظهار داشت: پروازهای فرودگاه ماکو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه است.

وی ادامه داد: در این مدت، تعداد مسافران ورودی چهار هزار و ۱۲ نفر و مسافران خروجی چهار هزار و ۲۹۱ نفر است.

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو ادامه داد: همچنین میزان بار ورودی توسط مسافران ۲۷ هزار و ۱۴۵ کیلوگرم بوده و ۳۷ هزار و ۹۵۸ کیلوگرم نیز خروجی بار بوده است.


بیشتر بخوانید: پروازهای فرودگاه ماکو به ۶ سورتی در هفته افزایش یافت


وی بیان کرد: این فرودگاه در مساحتی بالغ بر ۳۲۵ هکتار در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو احداث شده و طراحی آن برای هواپیمای ایرباس ۳۲۰ است.

به گزارش خبرماکو، احداث فرودگاه منطقه آزاد ماکو در خرداد سال ۱۳۹۳ آغاز و اولین پرواز آزمایشی آن در دهه فجر سال ۱۳۹۴ انجام شد.

ترمینال اصلی فرودگاه در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع احداث شده که در کنار سالن ترمینال vip قادر به پذیرش مسافران پروازهای داخلی و بین المللی است.

مجوز مرزهوایی این فرودگاه در مرداد ماه ۱۳۹۸ صادرشده و پروازهای بین المللی نیز متناسب با فراهم شدن شرایط تقاضا برقرار می‌شود.

نخستین پرواز رسمی از فرودگاه منطقه آزاد ماکو ۲۳ اسفند سال ۱۳۹۵ با عزیمت خانواده‌های شهدا به عنوان مسافر با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به سوی مشهد انجام شد تا فرودگاهی که در کمتر از ۲ سال احداث شد با استفاده از ترمینال موقت مورد بهره برداری قرار گیرد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا