پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

امسال ۳۰۲ میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد ماکو هزینه شده است

امسال ۳۰۲ میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد ماکو هزینه شده است

به گزارش خبرماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: امسال ارزش ریالی خدمات این نهاد به مددجویان ۳۰۲ میلیارد ریال بوده که در قالب اشتغال، وام‌های قرض‌الحسنه، مشارکت مردمی، فعالیت‌های فرهنگی، پرداخت مستمری، کمک‌های موردی، بیمه تامین اجتماعی، احداث و تعمیر واحد مسکونی و جهیزیه نوعروسان است.امسال ۳۰۲ میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد ماکو هزینه شده است

محمد محمدنژاد روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: همچنین امسال ۱۰۰ میلیارد ریال برای ۲۰۶ طرح اشتغال در زمینه‌های دامپروری، پرورش طیور، مشاغل صنفی و خدماتی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ۵۲۰ نفر نیز به ارزش ۲۶ میلیارد ریال از تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تا سقف ۵۰ میلیون ریال جهت رفع مشکلات جهیزیه، درمان و تحصیل و موارد دیگر بهره مند شده اند.

مدیر کمیته امداد ماکو با بیان اینکه در سرفصل مشارکت‌های مردمی نیز ۱۰۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جذب و هزینه شده، اضافه کرد: از این مقدار، ۱۵ میلیارد ریال طرح اکرام و ایتام، ۲۲ میلیارد ریال از طریق ستاد زکات، بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل درآمد صندوق ها و مابقی از طریق سایر طرح‌های مشارکتی جذب شد.

محمدنژاد اظهار کرد: در سرفصل فعالیت های فرهنگی ۲ میلیارد ریال، بیمه تامین اجتماعی یک میلیارد ریال برای ۱۸۵ نفر، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای هزینه های درمانی مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه برای ۲ هزار و ۶۷۰ خانوار تحت پوشش نیز ۸۷ میلیارد ریال مستمری ماهیانه پرداخت شده، گفت: در حوزه کمک های موردی و لوازم منزل، سه میلیارد ریال و ۷۰۰ میلیون ریال، احداث و تعمیر مسکن ۱۳ میلیارد ریال و ۲ میلیارد ریال نیز برای نوعروسان و تازه دامادها کمک شده است.

تعداد مددجویان این نهاد در ماکو ۲ هزار و ۶۷۰ خانوار است، اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۸۹۹ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات ۲ برابری یارانه، وام‌های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.

کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۶۷۰ خانوار با پنج هزار و ۵۲۳ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۸.۵ و جمعیت ۵.۱ درصد را تشکیل می‌دهند.

ماکو در شمال آذربایجان غربی است.


تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد ماکو و کمیته امداد امام خمینی(ره) امضا شد

جهیزیه ۲۵ نوعروس امسال توسط کمیته امداد امام(ره) ماکو اهدا شد

اختصاص نیم درصد از درآمد منطقه آزاد ماکو به کمیته امداد امام خمینی(ره)

بیش از ۲۳۸ میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد ماکو هزینه شد