اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوپلدشتشهرستان ها

رئیس اداره مخابرات پلدشت:
زیرساخت های اینترنت فیبر نوری در پلدشت ایجاد شد

به گزارش خبرماکو،رئیس اداره مخابرات پلدشت گفت: مشترکین با دریافت سرویس اینترنت فیبر نوری از سرعت ۲۰ تا ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه برخوردار می‌شوند.  

حمید بوداقی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به نصب و راه‌اندازی تجهیزات FTTH  در پلدشت اظهار داشت: FTTH فناوری نوینی است کــه به‌جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا درب ساختمان مشتری استفاده می‌شود و می‌تواند سرویس‌های گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس‌های چندرسانه‌ای و دیگر سرویس‌های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترک قرار دهد.

وی ادامه داد: به‌محض آماده‌سازی زیرساخت‌ها و امکانات واگذاری این سرویس در نقاط مختلف شهر، متقاضیان از مزایای این سرویس نوین بهره‌مند می‌شوند.

بوداقی -  رییس مخابرات پلدشت
بوداقی – رییس مخابرات پلدشت

بوداقی با اشاره به مزایای این سرویس اظهار کرد: مشترکین با دریافت سرویس اینترنت فیبر نوری از سرعت ۲۰ تا ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه برخوردار می‌شوند.

رئیس اداره مخابرات پلدشت افزود: دریافت این سرویس‌های باکیفیت حق مردم است و ما نیز مصمم به توسعه آن در مناطق مختلف و جلب رضایت مشترکین هستیم.

به گزارش خبر ماکو ، کابل نوری اینترنت از مجموعه‌ای الیاف نازک که جنس شیشه‌ای دارند، تشکیل شده است. کابلی که در آن مجموعه الیاف قرار گرفته به عنوان یک محافظ عمل می‌کند. این محافظ مانع از تاثیر نویز بر روی الیاف‌ها می‌شود.

در برخی از انواع دیگر کابل‌ها علاوه بر این محافظ، دور هر یک از این الیاف‌های داخل کابل نیز یک محافظ جداگانه قرار گرفته است.

اطلاعات در کابل‌های فیبر نوری بر اساس تابش نور انتقال پیدا می‌کند. نور با زاویه‌ای معین به داخل این الیاف شیشه‌ای نازک می‌تابد و بدین ترتیب با سرعت بالایی انتقال پیدا می‌کند. اینترنت فیبر نوری یا UFB (Ultra-Fast Broadband) به اینترنتی گفته می‌شود که بر بستر کابل‌های فیبر نوری فعالیت می‌کند.

فیبر نوری داده‌ها را بر اساس شکست نور، به صورت ذرات نوری انتقال می‌دهد. به همین دلیل سرعت انتقال اطلاعات آن بسیار بالاتر از انتقال اطلاعات به وسیله کابل‌های مسی است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

دکمه بازگشت به بالا