اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوبهداشت و سلامت

بازگشایی اماکن در مناطق زرد به معنی ریشه کنی کووید ۱۹ نیست

به گزارش خبرماکو،  مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: عادی انگاری در ماکو و نزدن ماسک توسط همشهریان عزیز باعث طغیان بیماری و شروع موج چهارم بیماری خواهد شد.

دکتر رحیم صمدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: کاهش آماری موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا به معنای اتمام این بازگشایی اماکن در مناطق زرد به معنی ریشه کنی کووید ۱۹ نیستبیماری نیست.

وی با تاکید براینکه هرگونه سهل انگاری در رعایت دستورالعملهای بهداشتی و عادی انگاری شرایط فعلی بیماری، می تواند موجب شعله ور شدن مجدد کرونا و آغاز موج چهارم بیماری شود، افزود: بازگشایی ها در مناطق زرد و آبی به دلیل آن است که تنفسی برای کسب و کار داده شود و نه مردم بدین فکر باشند که کووید ۱۹ ریشه کن شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو از کسانی که در منازل قرنطینه هستند نیز خواست حتما تا ۱۴ روز و تا بهبودی کامل خود را قرنطینه و به هیچ عنوان (حتی برای چند دقیقه) هم به خارج از منزل و محل قرنطینه اقدام نکنند و با این تصور که نمی توانند ناقل باشند به اعضای خانواده نزدیک نشوند و حتی الامکان در خانه خالی به قرنطینه خود بپردازند.

دکتر صمدی از تمام شهروندان درخواست کرد تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم شرکت در مراسمات و مکان های پرجمعیت، کادر بهداشت و درمان را یاری کنند.


مدیر شبکه بهداشت و درمان: نرخ ابتلا به کرونا در ماکو بیش از سه برابر میانگین استانی است

۳۵ میلیارد ریال پرونده تخلف برای اصناف در ماکو تشکیل شد

۵۰ کپسول اکسیژن تحویل مراکز درمانی منطقه آزاد ماکو شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا