اخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاشوطورزشی

با اتمام طرح‌های در دست اجرا؛ سرانه فضاهای ورزشی در شوط ۲ برابر می‌شود

به گزارش خبرماکو – رییس اداره ورزش و جوانان شوط گفت: با اتمام و تکمیل طرح‌های ورزشی در دست اجرای این شهرستان سرانه فضا های ورزشی از ۴۳ صدم سانتی متر به ۸۷ صدم می رسد

سجاد اکبری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با افزایش سرانه ورزشی در این شهرستان به استاندارد کشوری می رسد.

وی افزود : در حال حاضر ۷طرح عمرانی ورزشی در این شهرستان در دست اجراست، شامل پنج طرح ورزشی سالن سرپوشیده در مراکز دهستان‌ها، شهر یولاگلدی ومرگنلر و ۲ طرح ورزشی شامل خانه کشتی، سالن چند منظوره شهید سلیمانی است.

رییس اداره ورزش و جوانان شوط ادامه داد: این طرح‌ها پیشرفت فیزیکی ۳۰ الی ۹۵ درصد دارند و تاپایان امسال  ۲طرح ورزشی به بهره برداری خواهند رسید.

اکبری اضافه کرد: برای تکمیل این سالن‌های ورزشی تابه حال ۱۲۰میلیارد ریال از منابع استانی، ملی و  سازمان منطقه آزاد ماکو هزینه شده است.

وی اظهار داشت: همچنین درجهت افزایش سرانه فضاهای ورزشی در این شهرستان سرمایه گذاران بخش خصوصی ۲ طرح ورزشی دردست اجرا دارند.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بزرگترین مجتمع ورزشی آبی و استخر مجهز سرپوشیده و سالن ورزشی چمن مصنوعی با اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی در این شهرستان در حال اجراست.

رییس اداره ورزش و جوانان شوط همچنین از آغاز عملیات اجرایی ۴ طرح ورزشی رو باز در روستاهای شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با اتمام و تکمیل طرح ورزشی شهرستان سرانه فضا های ورزشی این شهرستان از ۴۳ صدم سانتی متر به ۸۷ صدم سانتی متر می رسد

شهرستان شوط یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی که در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو واقع شده است .


۷ باشگاه ورزشی خصوصی در شوط پلمب شد

سالن ورزشی چند منظوره شهید سلیمانی شهرستان شوط به بهره برداری رسید

فرماندار: سالن‌های ورزشی شوط آماده برگزاری کنکور سراسری می‌شود

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا