اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

با حضور مشاور رییس جمهور، سه طرح علمی و بهداشتی در ماکو به بهر ه برداری رسید

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو- سه طرح علمی، خدماتی، بهداشتی و یک طرح فرهنگی و هنری امروز / سه شنبه/ همزمان با سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی با حضور مرتضی بانک، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد در منطقه آزاد ماکو افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرماکو، اولین پروژه افتتاحی کلینیک داندانپزشکی دیجیتال با به روز ترین دستگاه های دیجیتالی و اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است.
همچنین مرکز نوآوری، رشد و شتاب دهی هوشمند منطقه آزاد ماکو دومین پروژه افتتاحی با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد که به منظور تقویت اکوسیستم کارآفرینی و شتابدهی به رشد استارتاپ ها توسط سازمان منطقه آزاد ماکو با اعتبار ۲ میلیارد و سیصد میلیون ریال با اشتغالزایی ۸ نفر در مساحت ۹۰۰ متر مربع اجرا شده است، به بهره برداری رسید.
دفتر پلیس مهاجرت و اتباع خارجی منطقه آزاد ماکو سومین طرح افتتاحی با حضور مرتضی بانک بود که به منظور تسهیل و بهبود امورات گذرنامه ای و مهاجرتی اتباع خارجی با استفاده از مدرن ترین دستگاه ها و تجهیزات اداری توسط سازمان منطقه آزاد با اعتبار ۶ میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۱۲ نفر به بهر برداری رسید.

** گلنگ زنی پردیس سینمایی در منطقه آزاد ماکو
این پروژه با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو به منظور بالا بردن شاخص های فرهنگی منطقه و رونق گردشگری و همچنین توسعه فعالیت‌ های فرهنگی احداث خواهد شد.
این پردیس سینمایی که «امید» نام دارد دارای چند سالن نمایش فیلم با ظرفیت ۳۰۰ نفر و بخش‌ های فرهنگی، تجاری و تفریحی است که با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریال در محل بوستان امام با مساحت یکهزار متر مربع توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث می شود.
به گزارش خبرماکو، منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 12 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا