اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

بروزرسانی تجهیزات هواشناسی برای مقابله با بحران ضروری است

منطقه آزاد ماکو – ماکو – معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو با اشاره به ضرورت بروزرسانی تجهیزات و امکانات هواشناسی برای مقابله با بحران، گفت: بروزرسانی این تجهیزات می تواند به کاهش خسارت در حوزه کشاورزی منجر شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، ایران قربانی در جلسه هماهنگی پروتکل سرمازدگی ماکو با اشاره به توجه ویژه مردم به اطلاعیه های هواشناسی، بیان کرد: در حال حاضر بخش مهمی از برنامه ریزی در حوزه کشاورزی با استفاده از داده های هواشناسی انجام می شود.
وی افزود: همه ساله به علت تغییرات ناگهانی جوی، کشاورزان خسارات زیادی را متحمل می شوند و می توان با اطلاع رسانی به موقع و بروزرسانی تجهیزات و امکانات هواشناسی به کاهش خسارت ها کمک کرد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو با اشاره به ظرفیت های دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها، خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی در بحث اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه، گفت: از طریق این ظرفیت ها می توان آموزش های لازم به کشاورزان را ارئه کرد.
وی با اعلام اینکه طبق آمار رسمی در سال گذشته بیش از هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی در استان خسارت وارد شده است، گفت: اطلاع رسانی به موقع اقدام مناسبی است که به واسطه آن می توان تا حدودی از بروز چنین خساراتی جلوگیری کرد.
وی افزود: با هزینه ۱۰ درصد خسارت های وارد شده به حوزه کشاورزی می توان ضمن توسعه ایستگاه های هواشناسی تا حدود زیادی خسارت ها را کاهش داد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، میانگین روزهای یخبندان شهرستان ماکو ۱۰۶ روز در سال بوده و این مهم باعث شده است تا کشاورزان همیشه با سرمازدگی محصولات مواجه باشند.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا