اخبار منطقه آزاد ماکو

بهره گیری از ظرفیت‌های بومیان منطقه در جهت توسعه اشتغال پایدار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: خبرنگاران باید در انعکاس خبر رعایت عدالت ، آبروی افراد را در نظر گرفته و در اطلاع رسانی عمومی و شفاف نقش مثبتی داشته باشند .

خبر ماکو :  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) منطقه آذربایجان غربی، حسین فروزان در مراسم روز خبرنگاردر منطقه آزاد ماکو گفت : خبرنگاران صدای رسای این ملتند و باید همه مسئولان در ارتقای سطح زندگی و پرورش سطح علمی خبرنگاران تلاش بیشتری داشته باشند.تجلیل از خبرنگاران منطقه (2)

وی با تاکید بر اینکه سیستم سازمان منطقه آزاد ماکو بنا دارد از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بومیان منطقه در جهت عمران و آبادانی و توسعه اشتغال پایدار بهره بیشتری ببرد، افزود: در این راه کمک و همیاری اصحاب رسانه منطقه مهم و تاثیر گذار است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به پروژه های مهم عمرانی در دست اجرای منطقه، خاطر نشان کرد: برای جذب سرمایه گذاری، باید زیرساخت‌هایی نظیر فرودگاه، راه آهن، مخابرات و شهرک‌های صنعتی منطقه را به نقطه مطلوب رساند.

فروزان افزود: برق بزرگترین مشکل منطقه آزاد ماکو است که با اتمام فاز اول نیروگاه در ۱۵ ماه آتی، برابر قرار دادی که با سرمایه گذار خارجی این طرح منعقد شده، این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با همدلی و همزبانی و پیگیری‌های صورت گرفته در حال رایزنی، صدور و اخذ مجوزهای لازم برای پتروشیمی آذربایجان با سرمایه اولیه ۵۰۰ میلیون دلار و با مشارکت هلدینگ داخلی و یک شرکت آلمانی هستیم.

فروزان احداث پارک بین‌المللی امام (ره)، محل دائمی نمایشگاهها و نورپردازی لیزری کوه قیه را از طرح‌های در حال مطالعه سازمان جهت جذب گردشگر به منطقه آزاد ماکو خواند و گفت: بودجه عمرانی سال ۹۴ سازمان ۷۰ میلیارد تومان بدون تعریض خیابان امام (ره) است که با احتساب تعریض خیابان امام (ره) ماکو این رقم به ۱۴۰ الی ۱۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی از شروع مصالحه برای آزاد سازی خیابان امام (ره) ظرف ۱۵ روز آینده خبر داد.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو دلیل تاخیر در اجرای گیت ورودی منطقه را دوبانده کردن جاده منتهی به گیت و جاده ماکو – کشمش تپه را عدم رعایت حریم جاده در سالهای قبل توسط شرکت‌های گاز، آب و فاضلاب و فیبر نوری عنوان کرد.

به گزارش ایسنا؛ در پایان این نشست با اهدای لوح از خبرنگاران منطقه آزاد ماکو تجلیل شد .

تجلیل از خبرنگاران منطقه (3) تجلیل از خبرنگاران منطقه (4) تجلیل از خبرنگاران منطقه (5) تجلیل از خبرنگاران منطقه (7) تجلیل از خبرنگاران منطقه (8) تجلیل از خبرنگاران منطقه (9)

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 3 =

دکمه بازگشت به بالا