اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوچالدرانشهرستان ها

بیش از ۵۰۰ خانوار محروم چالدران از خدمات بهداشتی رایگان برخوردار شدند

به گزارش خبر ماکو – فرمانده سپاه چالدران گفت: بیش از ۵۰۰ خانوار عشایری و روستایی این شهرستان از مزایای مرحله اول اجرای طرح شهید رهنمون بهره مند شدند.

سرهنگ پاسدار جلیل نقشی قره باغ روز دوشنبهبیش از ۵۰۰ خانوار محروم چالدران از خدمات بهداشتی رایگان برخوردار شدند در گفت و گو با خبرنگار خبر ماکو به اجرای طرح شهید رهنمون در قالب اولین مرحله طرح خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به عشایر و روستاهای مرزی چالدران اشاره کرد و اظهار داشت: این تعداد خانوار با جمعیتی بالغ بر ۲ هزار نفر را شامل می شود.

وی افزود: این طرح با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به همت بهداری سپاه چالدران و با همکاری حوزه مقاومت عشایری سپاه در این شهرستان به مدت یک هفته صورت گرفت.

فرمانده سپاه چالدران اضافه کرد: چهار تیم پزشکی در این طرح شرکت کرده و خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی را به صورت رایگان به روستاییان عشایری ارائه کردند.

به گفته فرمانده سپاه چالدران خدمات پزشکی، دندان پزشکی، مشاوره، چشم پزشکی، شنوایی سنجی و توزیع داروی رایگان برای بیماران از جمله اقدامات صورت گرفته در این طرح بود.

سرهنگ پاسدار نقشی بیان کرد: انجام خدمات بهداشتی و درمانی در این طرح برای ۲۰ روستا تدارک دیده شده بود که در تمامی این روستا به نحو احسن و مطلوب اجرا شد.

چالدران از جمله شهرستان‌های محروم آذربایجان‌غربی است که در شمال این استان قرار دارد.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا