اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

بیش از ۱۵۷ هزار دستگاه کامیون از مرز بازرگان عبور کرد

منطقه آزاد ماکو – بازرگان – مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه این مرز یکی از پایانه های مهم زمینی کشور است، گفت: در هفت ماه سال جاری، ۱۵۷ هزار و ۸۲۸ دستگاه کامیون از این مرز عبور کرده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، جابر اکبرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز را ۷۵۲ دستگاه عنوان کرد و افزود: در این مدت ۷۰ هزار و ۸۶۵ دستگاه کامیون از کشور خارج شده است.
وی ادامه داد: تردد کامیون ها در مسیر ایران – ترکیه در سال جاری چهار درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.
مدیر پایانه مرزی بازرگان از تردد ۷۹۳ هزار و ۵۵۳ مسافر در هفت ماه سال جاری از این پایانه خبر داد و بیان کرد: میانگین تردد روزانه مسافر از این مرز سه هزار و ۷۷۹ نفر بوده و از کاهش ۱۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،آذربایجان غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.
کل پایانه های مرزی کشور ۲۲ مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می رود و در شمال آذربایجان غربی واقع است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + سه =

دکمه بازگشت به بالا