پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

بیش از ۱۸هزار دانش آموز در مدارس ماکو ثبت نام کرده اند

منطقه آزاد ماکو – ماکو –  مدیر آموزش و پرورش ماکو گفت: امسال ۱۸هزار و ۴۵۱ دانش آموز در مدارس دولتی و غیر دولتی این شهرستان ثبت نام کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، اکبر بابا پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امسال در شهرستان ماکو در مدارس دولتی ۱۷ هزار و۱۰۵ نفر دانش آموز در مدارس دولتی و در مدارس غیردولتی ۱۳۴۶نفر جمعا به تعداد۱۸هزار و ۴۵۱  دانش آموز ثبت نام کرده است.

وی افزود: از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۹ نفر در مقطع ابتدایی ۳هزار و ۶۳۴ نفر متوسطه اول، ۲هزار ۴۵۲ نفر متوسطه دوم و ۴۷۳نفر پیش دبستانی در شهرستان ماکو در سال تحصیلی جدید مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی ادامه داد: کوچکترین جمعیت دانش آموزی در شهرستان ماکو را در روستاهای تلیم خان، عبداله کندی، کلیک با هرکدام ۵ نفر دانش‌آموز خواهد بود.

وی ۸۴۹ وظیفه تدریس را بر عهده دارند، خاطر نشان کرد: تعداد کادر اداری ۳۲ نفر و کل نیرو ۱۲۰۰نفر می باشد و ۴۷ معلم بازنشسته و ۱۸ معلم ورودی جدید در سال تحصیلی ۹۷ داریم.

وی در ادامه به افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی شهریه های مدارس غیردولتی در ماکو نیز اشاره و تاکید نمود: امسال هیچ دانش آموزی بدون کلاس و هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.

وی افزود: رشته حمل و نقل با تفاهم بین منطقه آزاد ماکو، اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل راهداری، فضاهای آموزشی صورت گرفته است که در سال تحصیلی جاری شاهد ثبت نام آن خواهیم بود.

مدیر آموزش و پرورش ماکو در ادامه با اشاره به اینکه ۴۰ درصد دانش آموزان متوسطه اول و دوم بدون صرف صبحانه در کلاس درس حاضر می شوند، تاکید کرد: از خانواده ها انتظار می رود دانش آموزان را بعد از صرف صبحانه کامل راهی مدرسه نمایند تا دانش آموز با ذهنی فعال و پویا درس را فرا گیرد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.