اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

بیش از ۷۹ هزار نخ سیگار قاچاق در ماکو کشف شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – فرمانده هنگ مرزی ماکو با اشاره به تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی و گمرک بازرگان این شهرستان گفت: ۷۹هزار و ۲۰۰ نخ سیگار طی سه عملیات متفاوت در این منطقه /شمال آذربایجان غربی/ کشف شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سرهنگ شیرزاد حاجی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرزداران مستقر در واحدهای مرزی حین اجرای گشت و کمین در معابر قاچاق خیز و بازرسی در ورودی و خروجی گمرک بازرگان موفق به کشف این مقدار سیگار شدند.
وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی سیگارهای کشف شده را بیش از ۸۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند، اضافه کرد: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
وی اظهار داشت: همچنین یک دستگاه اتوبوس و ۲ راس دواب مورد استفاده قاچاقچیان نیز در این عملیات ها توقیف شده است.
به گزارش خبر ماکو، ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا