پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

تجهیز بیمارستان فجرماکو به دستگاه جدید درمانی توسط سازمان منطقه آزاد ماکو

به گزارش خبرماکو- مدیرغذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در راستای توسعه و تجهیز فضاهای بهداشتی در منطقه، یک دستگاه پیشرفته انژکتور دوال سی تی اسکن توسط سازمان خریداری و تحویل بیمارستان فجر ماکو شده است.

اسلام یادگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این دستگاه در ادامه حمایت و تجهیز و توسعه فضاهای بهداشتی منطقه بعد از دستگاه سی تی اسکن ۱۶اسلایس که به ارزش ۴۵۲هزار دلار خریداری شده بود، صورت گرفته است.

وی افزود: برای خرید دستگاه “انژکتور دوال ” ۲۴ هزار یورو از محل در آمدهای سازمان منطقه آزاد ماکوهزینه شده است.

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: این دستگاه سرنگ تزریق ماده حاجب ساخت ژاپن بوده و به منظورارتقای خدمات تشخیصی و استفاده از تمامی ظرفیت‌های دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان فجر ماکو می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه، با استفاده از دستگاه انژکتور دوال امکان انجام سی تی اسکن با کنتراست بالا برای بیماران فراهم می شود اضافه کرد: انژکتور وسیله تزریق کننده ماده حاجب در رادیولوژی است که برای به دست آوردن تصاویر مناسب به کار می رود که در اکثر مراکز درمانی شهرهای بزرگ و بیمارستان‌های مجهز کشور از آن استفاده می‌گردد.

یادگاری اظهار داشت: برای ارتقای بهداشت و سلامت منطقه از محل درآمدهای سازمان، ۶۵ میلیارد ریال اعتبار طی سال جاری تخصیص یافته و هزینه خواهد شد.

منطقه آزاد ماکو در آذربایجان غربی به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.