اجتماعیچالدرانسیاسیشهرستان ها

تجهیز پایاب سد بابا احمد چالدران به سامانه آبیاری نوین

به گزارش خبرماکو، فرماندار چالدران گفت: با اختصاص ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار، عملیات اجرایی طرح آبیاری تحت فشار در اراضی پایاب سد بابا احمد چالدران تا پایان سال به اتمام می رسد.

محمدضا عبدالله نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: عملیات اجرایی آبیاری تحت فشار پایاب سد بابا احمد از سال ۹۶ با اعتبار ۹ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان در اراضی پایین دست سد شروع شده است.

وی افزود: سد بابا احمد برای آبیاری ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی چالدران طراحی و احداث شده و تاکنون عملیات شبکه گذاری داخل اراضی کشاورزی در پایین دست سد بطول ۳۰۰ کیلومتر به اتمام رسیده است.

فرماندار چالدران ادامه داد: در پایاب سد مشکلاتی بود که تا کنون نتوانستیم از آب این سد برای اراضی کشاورزی استفاده کنیم، که عمده مشکل این طرح کمبود اعتبارات لازم بود. 

عبدالله نژاد اظهار کرد: در سفر استاندار آذربایجان غربی به چالدران این سد، جزء مصوبات مهم ایشان بود که  ۸ میلیار ۳۰۰ میلیون تومان از اعتبارت ملی برای اتمام پایاب آن اختصاص داده شد که جهاد کشاورزی استان اقدامات تکمیلی آن را انجام خواهد داد.

وی گقت: این طرح تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، فقط ۱۰ درصد کار باقی مانده است که جهاد کشاورزی کارهای لازم را انجام خواهد داد.

فرماندار بیان کرد: حجم آب پشت سد بابا احمدچالدران یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب است و با اتمام این طرح بیش از ۱۰۰ کشاورز در روستاهای چالدران از خدمات آن بهره مند خواهند شد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 6 =

دکمه بازگشت به بالا