اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوپلدشتشهرستان ها

مدیر پایانه مرزی پلدشت:
تردد مسافر از مرزپلدشت  ۵۲ برابر شد

به گزارش خبرماکو – مدیر پایانه مرزی پلدشت گفت: در ۹ ماهه سال جاری، تردد مسافر از طریق این مرز ۵۲ برابر مدت مشابه سال گذشته رسیده است.

محمدرضا دربندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار کرد: در این مدت، ۳۵هزار و ۱۲۱ نفر مسافر از طریق مرز پلدشت تردد کرده‌اند در حالی که میزان تردد در  مدت مشابه سال قبل، ۶۷۳ نفر بود.

وی تعداد مسافران ورودی ایرانی را یک هزار ۱۷۰نفر و مسافران خروجی ایرانی را یک هزار و ۱۹۶نفر در این مدت اعلام کرد و افزود: مسافران ورودی ایرانی ۴۶۲درصد و خروجی ایرانی نیز ۶۸۷درصد بیشتر شده است.

مدیر پایانه مرزی پلدشت ادامه داد: شمار ورودی مسافران خارجی نیز در همین مدت ۱۶هزار و ۵۹۸ نفر و شمار مسافران خروجی نیز ۱۶هزار و ۱۵۷نفر بود که به ترتیب ۱۰۲۷۳و ۱۰۴۶۰درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرماکو، آذربایجان‌غربی علاوه بر مرز مشترک با نخجوان در پلدشت و تمرچین با شمال عراق تنها استان کشورمان است که با ترکیه از طریق مرز بازرگان، رازی خوی و سرو ارومیه نیز مرز زمینی دارد.

پایانه مرزی پلدشت از شاهراه‌های کم‌نظیر جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به بازارهای آسیای میانه از طریق آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

این پایانه در ۴۷ کیلومتری غرب ماکو و در جوار رودخانه مرزی ارس قرار دارد و حدود ۴۰ سال از فعالیت رسمی آن می‌گذرد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا