اخبار منطقه آزاد ماکو

توجه به بهداشت مدارس و دانش آموزان سبب گسترش بهداشت فردی و اجتماعی خواهد شد

معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت : توجه به بهداشت مدارس و دانش آموزان سبب گسترش سلامتی و بهداشت فردی و اجتماعی می گردد.

به گزارش خبر ماکو : از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) منطقه آذربایجان غربی ، “جواد اسماعیل زاده ” در آیین زنگ سلامت که در مدرسه دخترانه نماز ماکو برگزار شد، با بیان این مطلب گفت : توجه جدی به بهداشت دانش آموزان باعث تسرّی و گسترش آن به خانواده ها و نهایتا کل جامعه می شود.05

وی افزود: هفته سلامت نباید در حد برگزاری یک مراسم نمادین و یا یک شعار باقی بماند، زیرا احکام دینی ما سرشار از آموزه های بهداشتی است و اسلام نگاه ویژه ای به مقوله سلامت در حوزه فردی و جامعه دارد و رعایت، ترغیب و آموزش دستورات بهداشتی از سوی متولیان امر، سبب نشاط و شادابی جامعه می شود.

“یوسف محمدی” رئیس آموزش و پرورش ماکو نیز در این مراسم با اشاره به مشکل اضافه وزن بین دانش آموزان مدارس گفت : خانواده ها باید توجه جدی به تعذیه دانش آموزان داشته باشند .

وی توجه جدی خانواده ها به نوع تغذیه دانش آموزان و از توزیع شیر رایگان در مدارس به عنوان یکی از راههای اصلاح تغذیه نام برده و همچنین عدم وجود سالن ورزشی مناسب برای مدارس اشاره و بر اصلاح الگوی تغذیه خانواده ها تاکید کرد.

06 01 02 03 04

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 5 =

دکمه بازگشت به بالا