پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

توجه دولت به جبران عقب‌ماندگی آذربایجان‌غربی در لایحه بودجه ۹۷

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی، گفت: آذربایجان غربی در مقایسه با شاخص عادی تعریف شده در مسیرتوسعه عقب 
مانده است.n82653105-71846966
به گزارش خبر ماکو، عین اله شریف پور، در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی که در محل استانداری و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد افزود: آذربایجان غربی در مقایسه با شاخص عادی تعریف شده در مسیر توسعه عقب مانده است که دولت به منظور رفع این تضعیف و عقب ماندگی باید در بودجه ۹۷ تدبیری بیندیشد.

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما شکرگزار نظام هستیم و با وجود مشکلات در بخش های مختلف کشور ناسپاسی محسوب می شود که بگوییم برای توسعه و ابادانی کشور کاری انجام نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به وجود انرژی، منابع معدنی و نیروی انسانی کارامد به عنوان منابع منحصربه فرد کشور تصریح کرد: باید از این ظرفیت و پتانسیل برای ایجاد اشتغال و بالابردن سطح درامد در استان و کشور تلاش شود.

وی افزود: پروژه آزادراه تبریز- بازرگان یکی از پروژه های حیاتی است و امیدواریم ردیف اجرایی مکمل برای شروع بکار این آزادراه از مرز بازرگان ایجاد شود.

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه چالدران براساس شاخص های محرومیت جزء دومین شهر محروم کشور محسوب می شود، تصریح کرد: چالدران خارج از محدوده منطقه آزاد ماکو قرار گرفته که خواستار اضافه شدن این شهر محروم به منظور بهره‌مندی مردم از شرایط ویژه منطقه آزاد ماکو هستیم./  ایسنا