اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوحوادث

توهین‌کنندگان به مقامات کشوری در ماکو دستگیر شدند

توهین‌کنندگان به مقامات کشوری در ماکو دستگیر شدند

به گزارش خبرماکو – فرمانده انتظامی ماکو گفت: ۲ نفر که با راه‌اندازی صفحه اینستگرامی به مقامات کشوری توهین می‌کردند، در این شهرستان دستگیر شدند.

سرهنگ حسین شهریار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: در راستای ایجاد امنیت، کاهش تخلفات و همچنین جرایم در فضای مجازی، کارشناسان پلیس فتا حین رصد یکی از شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای را شناسایی کردند که اقدام به اهانت به مقامات و مسوولان کشور و تشویش اذهان عمومی کرده بود.

وی افزود: این موضوع بلافاصله در دستور کار پلیس فتای شهرستان قرار گرفت و یک نفر به عنوان فیلمبردار و یک نفر دیگر به عنوان شخص توهین‌کننده در فیلم‌ها با دستور دادستانی ماکو و در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد.

وی تاکید کرد: پرونده این ۲ متهم تشکیل و جهت رسیدگی قانونی به مراجع ذیربط ارسال شد و این صفحه اینستاگرامی نیز مسدود شد.

سرهنگ شهریار ادامه داد: هرگونه اهانت به مقامات رسمی، مسوولان و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه نهادها، سازمان‌ها و همچنین تشویش اذهان و گروه‌ها به ارتکاب اعمالی علیه امنیت، حیثیت و منافع جمهوری اسلامی ایران داخل یا خارج از کشور جرم تلقی می‌شود و پلیس فتا با عاملان آن برخورد قانونی خواهد داشت.

با وجود اینکه ایران یکی از کشورهای درگیر ولی موفق در مواجهه با کرونا بوده است بسیاری از معاندان در تلاش برای تضعیف عملکردها هستند.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + شش =

دکمه بازگشت به بالا