اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

تکمیل سامانه فاضلاب ماکو نیازمند ۶۸۰ میلیارد ریال اعتبار است

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر امور آب و فاضلاب ماکو گفت: تکمیل سامانه فاضلاب این شهرستان به ۶۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو ، یعقوب حسین نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در صورت تخصیص این میزان اعتبار، سامانه فاضلاب در این شهرستان تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: این سامانه از سال ۱۳۷۶ آغاز شده ولی در این مدت، به علت اختصاص نیافتن اعتبار مناسب، ناتمام مانده است.
وی بیان کرد: از ۱۰۵ کیلومتر شبکه فاضلاب در ماکو، ۳۱ کیلومتر به اجرا درآمده و برای اجرای ۷۴ کیلومتر باقی مانده در قالب این طرح ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
مدیر امور آب و فاضلاب ماکو ادامه داد: تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان نیز با ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بوده و برای تکمیل این تصفیه خانه ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار باید در نظر گرفته شود.
حسین نژاد افزود: طرح تصفیه خانه فاضلاب ماکو با فرآیند SBR / لجن فعال با هوادهی ممتد/ در ۲ مدول احداث می شود.
وی اضافه کرد: در کنار تامین اعتبار، بازگشایی جاده ساحلی و تعریض خیابان امام از مهمترین ملزومات اجرای این پروژه به شمار می رود.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری آذربایجان غربی تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری در حوزه آب و بیش از دو سوم این جمعیت نیز در حوزه جمع آوری فاضلاب تحت پوشش این شرکت قرار دارند.
شهرستان ماکو از جمله شهرهایی است که احداث سامانه فاضلاب در آن، ضروری به نظر می رسد.

 

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا