اخبار منطقه آزاد ماکواستان هاسیاسی

حجت‌الاسلام‌ حسنی شناسنامه انقلاب در منطقه آذربایجان است

منطقه آزاد ماکو – ماکو – امام جمعه ماکو گفت: مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسنی تمام عمر خود را در راه دین و قرآن و عترت و مبارزه با طاغوت سپری کرده و آن فقید شناسنامه انقلاب در منطقه آذربایجان است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ایوب رنجبری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ماکو، اظهار داشت: وی یکی از افتخارات کشورمان و  به خصوص آذربایجان غربی بودند و بی شک یکی از شناسنامه‌های این استان به شمار می‌روند که نزدیک به یک قرن عمر شریف خود را در راه دین، قرآن، عترت و مبارزه با طاغوت سپری کردند.

وی افزود: اقدامات ارزنده و شایسته بسیار زیادی از ایشان در ذهن‌های مردم آذربایجان غربی باقی مانده است که برای راحتی مردم شب‌ها تا صبح بیدار می‌ماندند و امنیت و آسایش مردم مهم‌ترین دغدغه وی بود.

رنجبری گفت: دوست و دشمن به حضور پررنگ حاج آقا حسنی در مقابل جریان‌های تجزیه طلبی قومیتی و احزاب منافق اذعان و اعتراف دارند.

امام جمعه ماکو خاطرنشان کرد: ایشان سربازی با بصیرت و ولایت مدار بودند که توانستند در قلب‌ها نفوذ کرده و تأثیر گذاری زیادی در جامعه آذربایجان غربی داشته باشند و مورد اعتماد و امین حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بودند.

وی تأکید کرد: تأثیر مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسنی در روزهای سخت اوایل انقلاب و بعد از انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس و بمباران، بعد از جریان‌های فتنه مملکت و استان  اگر نگوییم بی‌نظیر کم‌نظیر بود.

وی با اشاره به روحیه مبارزاتی مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسنی بیان کرد: دوره نوجوانی وی با آشنایی مرحوم سید نواب صفوی همزمان بود و آشنایی با وی در شکل‌گیری روحیه انقلابی او تأثیر زیادی داشت بنابراین تصمیم گرفتند که همانند سید نواب صفوی یک مبارز و چریک باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا