اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

حجت الاسلام رنجبری: نماز جمعه سنگر حفاظت از اهداف انقلاب است

امام جمعه ماکو بر لزوم محتویات خطبه‌های نماز جمعه مطابق با نیاز جامعه تاکید کرده و گفت: نماز جمعه سنگر حفاظت از اهداف انقلاب و تریبون آزاد واقعیات رخدادهای جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو امروز ۲۹ دی، حجت الاسلام و المسلمین ایوب رنجبری امام جمعه ماکو در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ماکو نماز جمعه را قرارگاه فرهنگی جامعه دانسته و اظهار کرد: درحال حاضر در سراسر کشور نماز جمعه در ۹۰۰۰ شهر اقامه می شود که این نشان از اهمیت جایگاه نماز جمعه در دین مبین اسلام بوده و همواره به حفاظت از اهداف انقلاب در کشور می پردازد.

وی در ادامه بزرگترین سرمایه و دستاورد کشور ایران را اعتماد عمومی مردم ابراز کرد و افزود: متاسفانه بعضی مسئولین دست به سیاه نمایی دیکدیگر و زیر سوال بردن دستاوردهای انقلاب می زنند که این امر ترویج ناامیدی و یاس را در اذهان مردم به وجود می آورد.

خطیب نماز جمعه شهرستان ماکو با اشاره بر اینکه مردم باید هوشیارانه در فضای مجازی حضور داشته باشند، گفت: فضای مجازی یک فرصت است که در آن باید به ترویج و توسعه امورات خود و کشورمان و شکوفایی هرچه بیشتر آن بپردازیم و از هتک حرمت سایرین پرهیز شود.

امام جمعه ماکو بر لزوم رعایت تقوای فضای مجازی تاکید کرده و بیان کرد: در سایه عدم استفاده نادرست از فضاهای مجازی امروزه تخریب در این فضا به نقد تبدیل شده است که این یک استنباط غلط است.

وی ضمن تسلیت به خانواده های جان باختگان دریادلان، در تشریح اجر اخروی شهیدان دریانور را از دیدگاه قرآن کریم ، گفت: هر کس که در جهت حفظ و حراست دریایی و در صدد تامین معیشت زندگی خود حرکت کنند و در پایان به شهادت برسد به اجر و کرامت دو شهید در دنیا و آخرت خواهد رسید.

این مقام مسئول افزود: دشمن از این رویداد نیز سوء استفاده کرد و با برعکس جلوه دادن این حادثه به دروغ سعی در سست نشان دادن روابط بین دو کشور ایران و چین داشت.

حجت الاسلام و المسلمین رنجبری در خطبه دیگر خود بر بلوغ زودرس جوانان اشاره کرد و گفت: جوانی که زمینه ازدواج را فراهم نبینند گرایش به گناه را تنها راه ارضای نیاز خود می‌دانند.

وی در ادامه بر افزایش آمار ناهنجاری های جامعه تاکید کرده و تصریح کرد: تهیه مواد مخدر، تهیه فیلم های ناشایست، روابط نامشروع و ناهنجاری های اجتماعی دیگر در جامعه امروزی بسیار سهیل شده است که یکی از عوامل بازدارنده این ناهنجاریها ازدواج به موقع است که باید مورد توجه جدی خانواده‌ها قرار گیرد.

امام جمعه ماکو در ادامه بر بیانات پیامبران و ائمه اطهار در بحث ازدواج اشاره کرد و گفت خانواده ها باید زمینه‌های ازدواج فرزندان خود را فراهم کنند تا از بروز ناهنجاری ها و مشکلات عاطفی و روحی و غیره فرزندان خود بکاهند.

خطیب نماز جمعه شهرستان ماکو در پایان پرستاران را فرشتگان زمینی ابراز کرد و روز پرستار را بر این ایثارگران سختکوش تبریک گفت.

منبع: ایکنا

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا