اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

حدود ۷۶هزار دلار قاچاق در مرز بازرگان کشف شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – فرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش مرزبانان ۷۵ هزار و ۵۰۰ دلار ارز خارجی قاچاق در مرز بازرگان کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سرهنگ شیرزاد حاجی زاده  روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با تلاش مرزبانان در پست کنترلی و مراقبت مرزی، مرز بازرگان ۷۵۵۰۰ دلار ارز قاچاق از مسافران ورودی کشف و ضبط شد.

وی همچنین از کشف ۲۲۷۵۰ لیر ترکیه در این مرز خبر داد و افزود: در این ارتباط ۳ نفر از اتباع ترکیه و ۷ نفر از اتباع ایرانی دستگیر و با تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی شدند.

فرمانده هنگ مرزی ماکو ارزش ارزهای خارجی قاچاق کشف شده را  ۳ میلیارد و ۴۷۵ میلیون ریال اعلام کرد.

به گزارش خبرماکو ،  ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرزخاکی با کشور عراق دارد.

۷۱۳۲

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا